7. Oktobra 2022.

Zvezdina lekcija Mađarima za prvu pobjedu ove sezone!

Zvezda je pobedom došla do prvih bodova ove sezone u Ligi Evrope i izjednačila se sa Trabzonsporom na trećoj poziciji Grupe H, dok je mađarski tim upisao prvi poraz.

Crveno-beli dominirali su praktično od prvog do poslednjeg minuta i odigrali jednu od najkvalitetnijih utakmica od početka sezone, a pobedu je obeležilo nekoliko izuzetnih golova.

Liga Evrope, 3. kolo Grupe H
Crvena zvezda – Ferencvaroš 4:1 (2:0)
Kanga 27, 60; Mitrović 35, Katai 50 – Zakarijasen 71

Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Lorens Viser (Belgija)

Izabranicima Miloša Milojevića ovo je bila četvrta uzastopna pobeda u svim takmičenjima, a u narednom kolu Lige Evrope gostovaće u Mađarskoj.

Zvezda je dobro ušla u meč i krenula da pritiska od prvog minuta, a Ferencvaroš je izgledao poprilično zbunjeno.

Gobeljić je bio aktivan na obe strane terena i uglavnom je Zvezda profitirala od toga, a prva veća šansa viđena je u 17. minutu kada je Pešić sa oko šest metara šutirao pored gola.

Nastavili su se pritisci crveno-belih i u 27. minutu im se to isplatilo.

Nakon udarca Ivanića glavom otišla je lopta u korner, ali se oglasila VAR soba i nedugo zatim sudija Viser je pokazao na belu tačku zbog igranja rukom koje prvobitno nije video.

Loptu je na belu tačku stavio Kanga i savršenim udarcem postigao prvi gol na meču.

Motivisani su bili predstavnici domaćeg tima posle postignutog gola i napadi su nastavili da se ređaju.

Pešić je u 35. minutu centrirao sjajno iz teške pozicije, a onda Mitrović matirao protivnika u dva poteza – izuzetnim okretom i još boljom završnicom za 2:0.

Tu je bio kraj problemima Ferencvaroša, ali samo što se ticalo prvih 45 minuta.

Samo pet minuta po povratku na travu “Marakane” još jedna lopta je završila u mreži gostiju, a strelac je bio Katai.

Ponovo je u akciji učestvovao Gobeljić, koji je odigrao jednu od boljih utakmica u karijeri, a ovog puta je bio asitent za Kataija.

“Magiko” je postigao efektan gol i zbog toga zaslužio ovacije navijača koje su trajale nekoliko minuta.

Samo deset minut kasnije videli smo i “poker”…

Kao nekada protiv Krasnodara, verovatno povučen Kataijem, Gelor Kanga je postigao i drugi gol večeras.

Namestio se i u svom stilu sa kratkom zaletom opalio “bombu” za 4:0. Dibuš ništa nije mogao.

Nije Zvezda preterano pala nakon primljenog gola, ali je Ferencvaroš ipak uspeo da se upiše na semafor.

Pankov je imao nekoliko propusta od ulaska u igru nakon duže pauze zbog povrede i to su gosti iskoristili, a u 71. minutu je Eraković prvi put zakasnio za igračem i zbog toga je Zakarijasen matirao Borjana.

Do kraja utakmice Zvezda nije previše pritiskala, Ferencvaroš je pokušavao bez previše elana, pa su mreže mirovale.