15. Marta 2021.

Zvezdin preokret za 15. u nizu, Ben u istoriji

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Voždovac na strani u 27. kolu Superlige Srbije posle preokreta sa 4:1 i upisali 15. uzastopni trijumf u prvenstvu.

Uz nova tri boda, šampion Srbije je stigao do ukupno 77 i na liderskom mestu imaju +12 u odnosu na drugoplasirani Partizan. Zmajevi su na 11. poziciji sa 33 poena.

Ekipa Dejana Stankovića nije najbolje otvorila meč i već od četvrtog minuta je morala da juri prednost domaćina. Precizan je bio Dragan Stoisavljević iz jedinog šuta Voždovca na gol za celu utakmicu.

Do poluvremena su crveno-beli, ipak, uspeli da preokrenu. Znatno konkretniju igru krunisao je El Fardu Ben poravnanjem u 30. minutu.

Igrač sa Komorskih ostrva je 61. pogotkom u crveno-belom dresu postao najbolji strelac u istoriji kluba kada su u pitanju strani igrači. Na liderskom mestu prestigao je Ričmonda Boaćija

Samo sedam minuta kasnije Mirko Ivanić doveo je Zvezdu do vođstva i u nastavku je situacija za branioca titule bila znatno komfornija.

Gosti su isve vreme napadali (na kraju duel završili sa 21 šutem, 13 u okvir gola), ali su tek sredinom drugog poluvremena otklonili dileme oko pobede.

Željko Gavrić je u 67. minutu povisio na 3:1, pre nego što je Aleksa Vukanović u 76. postavio konačan rezultat.

Zvezda u sledećem kolu čeka Mladost 20. marta. Voždovaci istog dana gostuje Radničkom u Nišu.