Zvezdin pobjednički niz, prvi poraz Partizana

20:00 Crvena zvezda – Partizan
Hala: Aleksandar Nikolić
Sudije: Damir Javor, Josip Radojković, Marko Mustapić

“Večitim” derbijem završeno je 8. kolo ABA Lige, a Crvena zvezda je uspela da po prvi put u sezoni savlada ljutog rivala, ekipu Partizana.

Ovo je prvi poraz Partizana u ABA ligi, dok je Zvezda stigla do pobede broj šest u regionalnom šampionatu, odnosno petu uzastopnu u ABA i Evroligi.

Utakmica je počela poenima Hasana Martina, ali je Partizan bio taj koji je stekao osetniju početnu prednost, kada je posle trojke Nanelija na semaforu pisalo 11:6, ali je odmah odgovorio Vildosa svojim flouterom.

Publika je negodovala na maltene svaku sudijsku odluku, a pogotovo je pobesnela kada je dosuđena nesportska lična greška Branku Laziću koji je udario Egzuma nakon lične greške Martina, a Partizan tada ima vođstvo 16:12.

Videli smo dobre minute Zvezde koja je prišla na 18:17, da bi Ivanović krenuo na prodor, a Ledej se postavio za faul u napadu i sudije rekle da se upravo to dogodilo, pa je divljanje navijača otišlo na viši nivo i usledio je haos.

Leteli su predmeti, čuli se razni povici pa su sudjie prekinule meč i otišle u svlačionice. Nakon dugačke pauze su se vratile, sporna tribina potopuno ispražnjena, a odluka preinačena u faul odbrane i Zvezda preuzima vođstvo, 19:18.

Nakon molbi Lazića, Mitrovića i ostalih igrača Zvezde, usledilo je i poslednje upozorenje zvaničnog spikera koji je rekao da će se hala potpuno isprazniti ukoliko se takvo ponašanje nastavi.

Na sreću, nije se nastavilo i gledali smo fantastičnu košarku. Druga četvrtina je počela poenima Brodzijanskog i nesportskim faulom Filipa Petruševa, a onda sledi NBA sekvenca koja je sve oduševila.

Pet vezanih trojki! Počelo je trojkom Madara, pa je Nedović odmah vraća, da bi pogodio Panter, a vratio je Marković i potom druga trojka Jama Madara za 31:26 u korist crno-belih.

Stekao je Partizan prednost od 6 poena, 48:42 je bilo na semaforu pred poslednja dva minuta, da bi Zvezda uspela da pogodi sedam brzih poena na greške odbrane Partizana i okreće rezultat pred kraj prvog poluvremena, pa pred odlazak u svlačionice vodi 49:48.

Treća četvrtina je veoma loše počela po Partizan. Puna četiri minuta bez koša i tri izgubljene lopte, a na drugoj strani Ben Bentil, Džon Holand, Luka Vildosa i Branko Lazić pronalaze put do koša i stiče se prva dvocifrena prednost, 58:48.