19. Jula 2022.

Zvezdi se smiješi put u Luksemburg, Žalgiris bolji od Malmea

Bez namere da se iko potceni, ali crveno-beli bez sumnje mogu da budu zadovoljni ovakvim ishodom. Jer u krajnjoj liniji, ako mogu da biraju, lakše im je da putuju u Luksemburg nego u Jermeniju.

Jedini gol za Luksemburžane postigao je francuski internacionalac Samir Hađi iz penala u 72. minutu. Nije velika prednost, ali velika je stvar za Didelanž da će je za nedelju dana braniti na svom terenu.

Veliko iznenađenje priredio je Žalgiris, koji je u Viljnusu slavio protiv Malmea, takođe minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola bio je Uregam u 49. minutu, na asistenciju hrvatskog internacionalca Petra Mamića.

Karabag ima minimalnu prednost protiv Ciriha, pošto je u Azerbejdžanu slavio 3:2. Revanš mečevi na programu su naredne nedelje. Pobednici obezbeđuju plasman u treće kolo kvalifikacija, dok poraženi idu u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.