Zvezda u Železniku prekinula niz od četiri poraza - BIGportal.ba
Košarka Sport

Zvezda u Železniku prekinula niz od četiri poraza

Košarkaši Crvene zvezde su prekinuli niz od četiri poraza i savladali Mega Leks u ABA ligi rezultatom 88:70.

Meč koji je odigran u hali u Železniku je branilac titule prelomio u trećoj četvrtini, koju je dobio rezultatom 30:15.

Zvezda je odlično otvorila utakmicu, trojkama Lorenca Brauna i Boriše Simanića, ali je Mega uspela da se vrati i da preuzme vođstvo.

Ipak, na kraju prve deonice domaći tim je imao tri poena viška, a prednost je do polovine druge četvrtine narasla i na osam poena.

Tim Dejana Milojevića je ponovo pronašao način da se uključi u meč, pa je na poluvremenu bio u zaostatku od četiri poena.

Ključni period utakmice je bila treća četvrtina, košarkaši Zvezde su furiozno krenuli u nastavak i poenterskim serijama stekli veliki kapital koji je bio nedostižan za mladu ekipu Mege.

U poslednjoj deonici je gostujući tim uspeo da smanji razliku na deset poena, ali je Zvezda zaustavila nalet protivnika i rutinski privela utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima ekipe koju predvodi Andrija Gavrilović bio je Dejan Davidovac sa 17 poena, Džejms Gist je dodao 14 uz 10 skokova, a Lorenco Braun, Stratos Perperoglu i Bili Beron su upisali po 11.

Za Megu su Nikola Mišković i Edin Atić ubacili po 13 poena, Filip Stanić je dodao 11, a dvocifreni učinak je imao još samo Marko Simonović (10 poena).

Drugim trijumfom u sezoni, posle četiri odigrana kola, Zvezda je “skočila” na peto mesto tabele, iza FMP, Primorske, Budućnosti i vodeće Cedevita Olimpije.

Sa druge strane, tim Mege se nalazi na desetoj poziciji sa jednom pobedom i tri poraza, ali bi to moglo da se promeni pošto svoj meč sa FMP još nije odigrala poslednjeplasirana Igokea koja posle tri utakmice ima sva tri poraza.