Zvezda u finišu prelomila meč i stigla do pobjede protiv Igokee

ABA liga, 25. kolo
Crvena zvezda – Igokea 69:66 (19:22, 11:20, 13:7, 26:17)
Dvorana: Aleksandar Nikolić
Sudije: Igor Dragojević, Miloš Koljenšić, Denis Hadžić

Tako su izabranici trenera Dejana Radonjića stigli do 19. pobede čime su se probili na čelnu poziciju u regionalnom takmičenju.

Bio je to dosta nervozan meč, sa malim brojem poena, a crveno-beli su do trijumfa stigli u penal završnici pošto su gosti vodili veći deo utakmice.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Džordan Lojd sa 18 poi+ena, dok je Kori Volden postigao 16.

Kod gostiju iz Aleksandrovca, najbolji je bio Entoni Klemons sa 16 poena.

Košarkaši Crvene zvezde bolje su otvorili meč, poveli su sa 6:1, ali je usledila serija gostiju iz Aleksandrovca od 6:0 posle koje su stigli do prednosti.

Crveno-beli su dosta forsirali šut za tri, imali su dosta promašaja, pa su na kraju prve četvrtine imali zaostatak od tri poena, 19:22.

Stali su crveno-beli kada je reč o napadu u drugoj četvrtini.

U prvih pet minuta su dosta toga promašili, što je omogućilo da gosti na isteku 15. minuta igre imaju devet poena razlike, 22:31.

Crveno-beli su nastavili sa greškama, pa je Igokea na odmor otišla sa dvocifrenom prednošću, 30:42.

Predstava Zvezde u nastavku, u vidu lošeg šuta za tri poena (10/31) i nedostatka kreacije u napadu, ukazivala je na to da će Igosi uspeti da očuvaju stečenu prednost i drugi put ove sezone dobiti Beograđane.

Ipak, kako se duel bližio kraju, tako su crveno-beli igrali sve bolje na obe strane parketa. Zategli su odbranu, počeli da ubacuju šuteve u napadu (presudnu trojku uz faul dao je Džordan Lojd) i na kraju upisali trijumf.

11. apr. 202119:02 > 19:11

Veliki preokret Zvezde za važnu pobedu: Igosi pali u derbiju

ABA LEAGUE Autor:Bojan Marinković11. apr. 202119:02 > 19:11Podeli:

Crvena zvezda mts

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u Beogradu u derbiju 25. kola ABA lige rezultatom 69:66. Crveno-beli su upisali važan trijumf u borbi za plej-of velikim preokretom u završnici i imaju skor 19-3. Sastav iz Laktaša je prekinuo niz od pet uzastopnih pobeda i sada je na 19-5.

Ekipa Dejana Radonjića je gubila najvećim delom utakmice u dvorani Aleksandar Nikolić. Imala je minus 11 (54:43) početkom poslednje deonice i igru koja nije ukazivala da može da izbegne poraz, ali je u finišu usledio veliki obrt. Pri vođstvu gostiju 60:52, Zvezda je napravila seriju 15:2, pobegla na 67:62 i došla do slavlja.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1381291672840114178&lang=sr&origin=https%3A%2F%2Fsportklub.rs%2Fkosarka%2Faba-league%2Fveliki-preokret-zvezde-za-vaznu-pobedu-igosi-pali-u-derbiju%2F&sessionId=6df3dc106bb75007ce2bf15393cc3533b5853545&theme=light&widgetsVersion=1ead0c7%3A1617660954974&width=500px

Izuzetno tvrd meč odigrali su Crvena zvezda i Igokea. Posebno je to bio slučaj u trećem periodu kada je viđeno ukupno 20 poena (13:7 u korist gostiju).

Tim Dragana Bajića kontrolu nad rezultatom preuzeo je tokom druge četvrtine, koju je dobio rezultatom 20:11 i na veliki odmor otišao uz +12 (42:30).https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-1&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1381267266113789953&lang=sr&origin=https%3A%2F%2Fsportklub.rs%2Fkosarka%2Faba-league%2Fveliki-preokret-zvezde-za-vaznu-pobedu-igosi-pali-u-derbiju%2F&sessionId=6df3dc106bb75007ce2bf15393cc3533b5853545&theme=light&widgetsVersion=1ead0c7%3A1617660954974&width=500px

Ipak, kako se duel bližio kraju, tako su crveno-beli igrali sve bolje na obe strane parketa. Zategli su odbranu, počeli da ubacuju šuteve u napadu (presudnu trojku uz faul dao je Džordan Lojd) i na kraju upisali trijumf.https://platform.twitter.com/embed/Tweet.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-2&features=eyJ0ZndfZXhwZXJpbWVudHNfY29va2llX2V4cGlyYXRpb24iOnsiYnVja2V0IjoxMjA5NjAwLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfSwidGZ3X2hvcml6b25fdHdlZXRfZW1iZWRfOTU1NSI6eyJidWNrZXQiOiJodGUiLCJ2ZXJzaW9uIjpudWxsfX0%3D&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1381291638824259589&lang=sr&origin=https%3A%2F%2Fsportklub.rs%2Fkosarka%2Faba-league%2Fveliki-preokret-zvezde-za-vaznu-pobedu-igosi-pali-u-derbiju%2F&sessionId=6df3dc106bb75007ce2bf15393cc3533b5853545&theme=light&widgetsVersion=1ead0c7%3A1617660954974&width=500px

Najefikasniji kod domaćih bio je Lojd sa 18 poena. Pratio ga je Kori Volden sa 16, uz pet skokova, dok su po devet poena dodali Ognjen Dobrić i Lendri Noko. Kamerunac je imao i 11 skokova, od čega pet u napadu.

Na drugoj strani, 16 poena je upisao Klemons, a po devet Talić i Pot.

Zvezda sledeće dve utakmice igra protiv Cedevita Olimpije (16-5), još jednog rivala u borbi za plej-of. Najpre dočekuje Zmajčeke 14. aprila, a zatim gostuje u Ljubljani četiri dana kasnije.

I pred Igokeom je novi derbi – protiv lidera prvenstva ekipe Budućnosti (20-3).