13. Novembra 2020.

Zvezda stala na kraju, pobjeda Reala u Beogradu

Evroliga, osmo kolo:
Crvena zvezda – Real Madrid 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14)Dvorana: “Aleksandar Nikolić”
Sudije:
Bez gledalaca

Zvezda je sada na skoru od tri pobede i pet poraza, dok je Real poboljšao učinak i sada je na 4-4.

Crveno-beli su treću sezonu zaredom poraženo od Reala u Beogradu.

Crvena zvezda: Ročesti 0, O'Brajant 7+8sk, Hol 2, Volden 16, Lojd 22, Davidovac 6, Lazić 0, Rit 4, Dobrić 0, Jagodić Kuridža 0, Kuzmić 6, Teri 4+5sk; Trener: Saša Obradović

Real Madrid:
 Rendolf 13+6sk, Fernandes 6, Abalde 3+6as, Kampaco 8+5as, Laprovitola 0, Aosen, Dek 3, Garuba 4, Kerol 9, Tavares 4+6sk, Ljulj 9, Tompkins 14+6sk; Trener: Pablo Laso

Izabranici Saše Obradovića odigrali su sjajno prvo poluvreme, u jednom trenutku imali i prednost od 13 poena, ali se sve “raspalo” u trećoj četvrtini.

Odličan na početku meča bio je Lojd koji se veoma brzo razigrao, a odlična energija donela je prednost domaćinu.

Zvezdi je funkcionisalo apsolutno sve na startu i zato je prednost ubrzo postala dvocifrena.

Real je, ipak, uspeo da smanji zaostatak, ali je na kraju prve četvrtine, posle trojke Lojda, bilo 26:21.

Zvezda je stagnirala na početku druge deonice, ali to nije dugo trajalo, pa je ubrzo Laso morao da traži novi tajm-aut posle novog dvocifrenog zaostatka.

Real jeste napravio seriju od 7:0 u završnici poluvremena, ali je prednost i dalje bila na strani domaćina – 42:36.

Crveno-beli su očajno počeli treću deonicu i to ih je na kraju, ispostavilo se, koštalo pobede.

Loša organiacija napada, kao i šutevi koji su Realu sada ulazili za razliku od prvog poluvremena, doneli su preokret gostima.

Jagodić Kuridža je “briljirao” sa promašenim zicerima, a ulazak Tavaresa, koji je presedeo prvo poluvreme zbog problema sa ličnim greškama, uplašio je srpskog predstavnika.

Real je pred poslednjih deset minuta, posle četvrtine od 23:11, imao prednost od +6 (53:59).

Lojd je ponovo bio taj koji je “vukao” i u poslednjoj deonici, a sredinom iste se Zvezda konačno probudila i uspela da napravi seriju.

Dobra energija i odbrana Terija i Voldena doneli su nam novi preokret na četiri minuta do kraja.

Ipak, usledila je rafalna paljba Treja Tompkinsa, koji je sa dve trojke u dva napada sam napravio preokret i naterao Obradovića na tajm-aut.

Do kraja utakmice Zvezda nije organizovala praktično nijedan “kršten” napad, pre svega zbog izuzetne odbrane ekipe iz Madrida, koja je mirno privela meč kraju.

Najbolji kod crveno-belih još jedanput je bio Lojd sa 22 poena, uz odličan šut iz igre od 9/15, dva skoka, tri asistencije, dve ukradene lopte i samo jednu izgubljenu.

Kori Volden je imao 16 poena, ali nijednu asistenciju, a sedam poena je dodao Džoni O'Brajant koji je imao i osam skokova.

Na drugoj strani dvocifreni su bili “čovek odluke” Trej Tompkins sa 14 poena i šest uhvaćenih lopti i Entoni Rendolf sa 13 poena i šest skokova.

U narednom kolu, 18. novembra, Zvezda gostuje u Milanu ekipi Olimpije, dok Real istog dana dočekuje Makabi.