24. Decembra 2019.

Zvezda slomila otpor Primorske

Duelom Primorske i Zvezde završeno je 12. kolo, a utakmica je bila interesantna i u prvom poluvremenu izuzetno neizvesna, iako možda rezultat govori drugačije.

Domaćin je na ovom susretu bez trenera Jurice Golemca, Jagodića Kuridže (novi član Zvezde), Holta, Herisa, Šiška i Čakaruna ipak hrabro i igrao držao se u prvom poluvremenu, dok Perperoglu, Gist, Braun i Faje nisu igrali za Zvezdu.

Primorska je čak vodila po okončanju prvog desetominutnog perioda zahvaljujući trojkama u samom finišu kvartala. Zvezda se brzo osvestila i stigla da napravi kontra seriju, a u završnici i da povede sa dvocifrenom razlikom, sa kojom se i završilo prvo poluvreme, kada je na semaforu stajalo 39:49.

Drugo poluvreme je počelo poenima Ivana Marinkovića, potom smo videli “rafalnu paljbu” Branka Lazića, koji je sa dve daleke trojke u nizu uspeo da poljulja Primorsku. Potom se domaćin ipak vratio u meč i stigao na samo tri poena zaostatka, a Zvezda u poslednjoj deonici nije dozvolila nikakvo čudo.

Koliko god se domaćin trudio da priđe, izabranici Dragana Šakote imali su spreman odgovor i držali Primorsku na distanci. Kada to nije činio Lazić, jeste Dejan Davidovac i anulirani su odlični minuti Ivana Marinkovića i drugova.

Zvezda ovom pobedom ostaje u trci za plej of, a upravo su Davidovac i Lazić bili najefikasniji pojedinci. Davidovac je imao 21 poen, a Lazić 18. Na drugoj strani, videli smo 17 poena Ivana Marinkovića, 16 Bariča i 12 Aleksandra Lazića.