6. Januara 2020.

Zvezda sjajnom igrom u drugom poluvremenu pobijedila Krku

Izabranici Dragana Šakote ostvarili su osmu pobedu u regionalnom takmičenju, dok je ekipa iz Novog Mesta pretrpela deveti poraz.

Aktuelni šampion utakmicu je prelomio u drugom poluvremenu koje je dobio rezultatom – 51:30.

ABA liga, 14. kolo:

Crvena zvezda
 – Krka 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14)

dvorana: Aleksandar Nikolić
sudije: Jovčić, Juras, Savović.

Zvezda: Kuzmić 4, Panter 9, Braun 8+11, Davidovac 13, Lazić 12, Beron 16, Dobrić 6, Kuridža 5, Simanić 13, Jovanović 3, Odžo 4, Štimac 8.

Krka: Kouzi 19, Džouns 10, Jarc 3, Marineli 13, Škedelj 0, Pašalić 8, Stipaničev 0, Đapa, Fifolt 0, Balažič 3, Jošilo 9, Ramljak 12.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 16 poena, po 13 su postigli Simanić i Davidovac, Lazić je ubacio 12, dok je Braun imao osam poena, 11 asistencija i četiri ukradene lopte.

Goste je predvodio Glen Kouzi sa 19 poena, Ramljak je ubacio 12, a Marineli 13 poena.

Zvezda je odlično otvorila utakmicu, pa je tako posle samo dva minuta rezultat bio 7:0. Krka je uspela da se povrati, uhvati ritam i pokaže da crveno-belima neće biti nimalo lako.

Prva četvrtina završena je rezultatom 25:18 za klub s Malog Kalemegdana.

Zadar – Mega Bemaks 106:100

Šampion Srbije i regiona odigrao je veoma loše tokom deset minuta druge deonice. Krka je dobro šutirala, Zvezda je mekano ulazila u duele i dopustila je protivniku da postigne čak 29 poena.

Dobro je funkcionisao napad domaćih, međutim odbrana je bila problem i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 50:47.

Crveno-beli su morali da se uozbilje u nastavku i to se upravo desilo. Intenzitet u odbrani je podignut, Krka više nije pogađala u kontinuitetu i razlika je samo rasla.

Zvezda nije dopustila protivniku da se vrati i u poslednju četvrtinu se ušlo sa 79:63.

Ekipa Dragana Šakote nastavila je istom ritmu. Prednost je samo rasla i pitanje pobednika je ubrzo rešeno.