14. Marta 2022.

Zvezda “sa pola gasa” dobila šuterski obračun

Crveno-beli su bili raspoloženi u šutu za tri poena i u jednoj veoma efikasnoj utakmici savladali su goste iz Podgorice.

Trener crveno-belih Dejan Radonjić je raspodelio minutažu – svi igrači koji su mu bili na raspolaganju dobili su minute, a na parket se vratio i plejmejker Stefan Marković posle povrede šake.

Zvezda je sada na skoru 18-2, dok je Partizan na 18-3. Zvezda ima meč manje, pošto mora da odigra odloženi meč protiv Budućnosti iz Podgorice.

Do pobede su Zvezdu predvodili Kalinić sa 23, Dobrić sa 18 i sa po 11 poena Mitrović i Lazić.

U poraženom sastavu istakli su se Kamenjaš sa 20, Megi sa 13, Nil sa 11 i Pavlićević sa 10 poena.

Domaćin je igrao u laganom ritmu i nije uspevao rezultatski da se odlepi u prvoj četvrtini protiv raspoložene gostujuće ekipe.

Megi je imao osam poena u prvoj četvrtini i održavao goste iz Podgorice, koji su čak i vodili u jednom trenutku.

Luka Mitrović je uz zvuk sirene pogodio trojku na kraju prve četvrtine i doneo Crvenoj zvezdi +5 (24:19).

ABA liga, 22. kolo
Crvena zvezda – Studentski centar 94:84
(24:19, 28:24, 17:13, 25:28)

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)
Sudije: Uroš Nikolić, Krunoslav Peić, Gordan Terlević

Kenan Kamenjaš je igrao sjajno u redovima gostiju i održavao je svoju ekipu sa 14 postignutih poena u prvom poluvremenu.

Davidovac je odigrao samo tri minuta i za ta tri minuta imao je svoje dve majstorske finte, a posle trojke Nikole Ivanovića za +6, Radonjić vraća Kalinića i Stefana Markovića u igru i tada je na polovini druge četvrtine bilo jasno da hoće da njegova ekipa zategne odbranu i dođe do osetnije prednosti.

Kalinić je pogodio dve trojke, Dobrić je pogodio dve trojke i Zvezda odlazi na ogromnih +17.

Ipak, u završnici prvog poluvremena odigrali su veoma slabo u napadu i na drugoj strani su pravili loše faulove, pa je Studentski centar napravio seriju 8:0.

Na poluvremenu je Zvezda imala devet poena prednosti (52:43).

Treća četvrtina bila je daleko manje efikasnija nego prve dve, a Zvezda je za osam minuta dozvolila gostima da postignu samo osam poena.

Nastavio je domaćin da šutira veliki broj trojki, vratili su se na velikih +15, a zatim i odlaze na najvećih +19.

Ponovo gosti se u završnici donekle vraćaju, a trojkom Pavlićevića uz zvuk sirene od tablu smanjuju na -13.

Zvezda je dopustila gostima da se na pet minuta do kraja vrate u igru, iako je delovalo da će rutinski odraditi posao u poslednjoj četvrtini.

Kamenjaš je pokrenuo svoju ekipu kada je zakucao uz faul Mitrovića, a onda je Edvards postigao dve trojke i gosti se vraćaju na samo četiri poena zaostatka.

Na trojke gostujuće ekipe odgovarala je Zvezda trojkama i rutinski je odradila posao do kraja utakmice. Kada god bi se gosti primakli, Zvezda bi odmah odgovorila.