2. Januara 2021.

Zvezda rutinski protiv Zadra, debitovao Noko

Zvezda je upisala 10. pobedu u regionalnom takmičenju.

Na ovoj utakmici debitovao je i Lendri Noko, novi centar crveno-belih. Postigao je jedan poen i upisao dva skoka za šest minuta.

Zadar je nešto bolje otvorio utakmicu, pošto je vodio 4:0, 7:2 i 11:7, ali je brzo Zvezda preokrenula rezultat.

Na kraju prve četvrtine bilo je +6 za Zvezdu, koja je na startu druge deonice zategla odbranu.

Tada smo u igri videli i Noka, koji je dobio samo nekoliko minuta i nije se upisao u strelce.

Volden i Radanov su se razigrali, Lazić je pogodio dve trojke i Zvezda je došla do dvocifrene prednosti.

Zadar je uspeo da se vrati i smanji zaostatak na pet poena, ali je onda domaćin odigrao fantastičnu završnicu prvog poluvremena.

Posle nekoliko slobodnih bacanja, vezali su tri trojke za minut i na poluvreme otišli sa velikih +15.

STARSPORT

Zvezda je i drugo poluvreme nastavila u istom ritmu i odmah došla do +20.

Borio se Zadar, ali nije uspeo da uhvati rezultatski priključak.

Iako je Zadar imao nekoliko mini-serija, Zvezda je uvek našla odgovor i u poslednjih 10 minuta ušla sa +18.

Rutinski je Zvezda odradila posao u poslednjoj četvrtini i upisala desetu pobedu.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Volden i Dobrić sa po 12 poena.

O'Brajant i Kolom dodali su po 10, Rit je ubacio 9, Radanov 8, Davidovac 7, Kuzmić i Lazić po 3 poena. Spomenuti Noko se još upisao u strelce sa jednim poenom, dok su Simanić i Uskoković ostali bez učinka.

U redovima Zadra istakli su se Bursać sa 15, Junaković sa 13, Džastis sa 12 i Onaku sa 11 poena i 12 skokova.