30. Oktobra 2019.

Zvezda rutinski do pobjede protiv TSC

Izabranici Vladana Milojevića odigrali su solidan meč i zasluženo su došli do 12. pobede u prvenstvu, dok je TSC na četvrtom meču zaredom ostao bez tri boda.

Golove za šampiona Srbije postigli su Tomane u 12, Grabež u 44. (autogol) i Simić u 78. minutu. Jedini strelac za goste bio je Žander, koji je u 63. nehotice zakucao loptu u svoju mrežu.

FK Crvena zvezda – TSC Bačka Topola Резултати Уживо

Superliga, 14. kolo:

Crvena zvezda – TSC 3:1 (2:0)
(Tomane 12, Grabež 44ag, Simić 78 – Žander 63ag)

stadion: Rajko Mitić
gledalaca: 4.218
sudija: Jovan Šegrt

Crvena zvezda: Popović – Gobeljić, Degenek, Milunović, Žander – Petrović, Vulić, Ben, Marin, Vukanović – Tomane.

TSC: Filipović – Varga, Skopljak, Grabež, Babić – Tomanović, Tumbasević, Milićević, Duronjić – Lukić, Silađi.

Utakmica je otvorena u dobrom ritmu. Gosti iz Bačke Topole se nisu povukli već su igrali fudbale protiv prvoplasirane ekipe.

Nije bilo prilika u prvih deseta minuta, a onda u 12. crveno-beli dolaze do vođstva. Marin je dobro centrirao iz slobodnog udarca, a Tomane je glavom savladao Filipovića.

Primljen gol nije mnogo omeo goste koji su dobro parirali Zvezdi. Krajem prvog poluvremena imali su i dobru šansu preko Silađija, ali napadač TSC nije uspeo dobro da zahvati loptu.

Zvezda je posle datog gola imala nekoliko šansi, a iskoristila je onu u 44. minutu. Crveno-beli su imali i sreće, pošto je Gobeljić centrirao, a Grabež zakačio loptu i poslao je iza leđa svog golmana.

Sa rezultatom 2:0 za šampiona Srbije otišlo se na petnaestominutnu pauzu.

Start drugog poluvremena nije nam doneo mnogo uzbuđenja. Zvezda je kontrolisala ritam meča, a TSC je pokušavao brojnim centaršutevima. U 63. minutu gosti su uspeli da smanje zaostatak, pošto je Žander umesto u aut, loptu poslao iza leđa Popovića.

To je malo drmnulo ekipu Vladana Milojevića. Ulaskom Simića dobijena je nova energija i upravo je krilni napadač postavio konačan rezultat. Žander se iskupio asistencijom, a Simić je u 83. samo postavio stopalo i pogodio za 3:1.

Meč ste mogli da pratite putem našeg LIVE BLOGA.