11. Juna 2022.

Zvezda razbila Megu: 23 trojke za 1-0 u polufinalu!

Crveno beli će u nedelju od 12 časova imati priliku da obezbede plasman u polufinale gde se nalazi ekipa FMP-a.

Zvezda je na ovoj utakmici igrala sjajno od početka do kraja, rutinski je došla do pobede i prilike da pobedom u nedelju okonča ovu seriju.

Zvezda je nešto bolje otvorila orvu deonicu, ali je Mega uzvratila. Ekipa Vlade Jovanovića došla je i u vođstvo trojkom Boriše Simanića.

Međutim, Zvezda je onda zaigrala agresivnije u odbrani i povratila vođstvo, a Nikola Ivanović je trojkama povećao vođstvo.

Prva četvrtina završila se rezultatom 33:15.

U drugoj deonici, Mega je zaigrala bolje. U jednom trenutku su gosti spustili ovu prednost Crvene zvezde na ispod 10 poena.

Međutim Zvezda je ponovo “zategla” odbranu i koristila greške protivnika, koje je u napadu kažnjavala.

Drugu četvrtinu je Zvezda takođe dobila, ali samo jednim poenom razlike.

Nikola Ivanović je bio najistaknutiji pojedinac u prvom poluvremenu. Bivši košarkaš podgoričke Budućnosti ubacio je 21 poen za poluvreme, pogodivši pritom šest trojki.

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 58:39.

U drugom poluvremenu sve je proteklo u znaku sjajne Crvene zvezde!

Crveno-beli skoro da nisu mogli da promaše sa distance, a prednost je samo rasla.

Ekipa Vlade Jovanovića nije uspela da nađe odgovor za fenomenalan šut Zvezde, koja je “sipala” sa svih strana.

Zvezda je na ovoj utakmici pogodila čak 23 trojke!

Početkom četvrrte četvrtine postavljalo se samo pitanje kojim će se rezultatom završiti ova utakmica, a konačan rezultat bio je ubedljivih 114:78 za Crvenu zvezdu.

Najbolji u Zvezdi bio je Nikola Ivanović, koji je ubacio 25 poena, uz šest asistencija. Ivanović je pogodio šest trojki, sve u prvom poluvremenu.

Pratili su ga Ognjen Dobrić sa 16, Holins sa 14 i Lazić sa 12 poena.

U ekipi Mege, najefikasniji je bio Samson Ružencev sa 16 poena, dok je Boriša Simanić ubacio 15.