Zvezda putuje u Belgiju, Njemačku i Češku! - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Zvezda putuje u Belgiju, Njemačku i Češku!

Fudbaleri Crvene zvezde putovaće u Belgiju, Nemačku i Češku u grupnoj fazi Lige Evrope.

Crveno-beli nalaze se u Grupi L Lige Evrope sa Gentom, Hofenhajmom i Slovanom.

Zvezda ponovo igra u grupnoj fazi Lige Evrope, nakon “pauze” od dve sezone zbog igranja u Ligi šampiona.

Crveno-beli mogu da budu zadovoljni žrebom jer su izbegli najteže protivnike u sva tri “šešira”.

Zvezda je iz prvog “šešira” dobila možda i najlakšeg rivala kojeg je mogla, belgijski Gent.

Iz trećeg “šešira” zapao im je nemački Hofenhajm, sigurno jedan od najtežih rivala koji je mogao. U tom duelu odmeriće snage sa srpskim fudbalerom Mijatom Gaćinovićem, koji je nedavno prešao u tu ekipu iz Ajntrahta, kao i sa Hrvatom Andrejom Kramarićem.

U četvrtom “šeširu” u Grupu L upao je Slovan iz Libereca, pa je izbegnut “balkanski” duel sa Rijekom, ali i “osvetnički” sa Omonijom.

Što se tiče komšijskih klubova Rijeka će imati jako težak zadatak jer će igrati sa Napolijem, Real Sosijedadom i Alkmarom.

Zagrebački Dinamo je možda imao malo više sreće, pa će odmeriti snage sa moskovskim CSKA, Fejenordom i malo poznatim Volfsbergerom.

Andrija i Živko Živković nisu uspeli da se izbore za Ligu šampiona, pa će sa PAOK-om probati da dobiju PSV, Granadu i Ominiju.

Zanimljivo će biti i u Grupi H gde će snage odmeriti Seltik i Milan, uz duele sa češkom Spartom i francuskim Lilom.

Arsenal i Totenhem neće mnogo morati da se “znoje” u Evropi, što će im biti značajno za takmičenje u Premijer ligi, jer su dobili relativno lake grupe.

Grupe

Grupa A: Roma (Ita), Jang Bojs (Šva), Kluž (Rum), CSKA Sofija (Bug).

Grupa B: Arsenal (Eng), Rapid (Aut), Molde (Nor), Dandalk (Irs).

Grupa C: Leverkuzen (Nem), Slavija (Čeh), Hapoel B. Š. (Izr), Nica (Fra).

Grupa D: Benfika (Por), Standard (Bel), Rendžers (Ško), Leh (Polj).

Grupa E: PSV (Hol), PAOK (Grč), Granada (Špa), Omonija (Kip).

Grupa F: Napoli (Ita), Sosijedad (Špa), Alkmar (Hol), Rijeka (Hrv).

Grupa G: Braga (Por), Lester (Eng), AEK (Grč), Zorja (Ukr).

Grupa H: 
Seltik (Ško), Sparta (Češ), Milan (Ita), Lil (Fra).

Grupa I: Viljareal (Špa), Karabag (Aze), Makabi T. A. (Izrl), Sivaspor (Tur).

Grupa J: Totenham (Eng), Ludogorec (Bug), LASK (Aut), Antverpen (Bel).

Grupa K: CSKA Moskva (Rus), Dinamo (Hrv), Fejenord (Hol), Volfsberger (Aut).

Grupa L: Gent (Bel), Crvena zvezda (Srb), Hofenhajm (Nem), Slovan Liberec (Češ).

Danas objavljeno

Rubljov umalo sve ispustio – Rusi vode

Vanja A

Ćaćić: Nadam se da nećemo igrati dubl sa Hrvatima

Vanja A

“Federer je uradio pravu stvar”

Vanja A

Ostavite komentar