25. Septembra 2019.

Zvezda preko Voždovca do vrha tabele, Partizan lako protiv Javora!

Linglong Superliga, zaostalo 3. kolo:Voždovac – Crvena zvezda 1:3 (1:2)
(Mašović 31 – Degenek 11, Ben 26, Vukanović 52)stadion: TC Stadion, Beograd
sudija: Bojan NikolićVoždovac: Ilić – Lacickas, Mikić, Purtić, Daničić – Nikolić, Nišić – Stanisavljević, Stojčev, Mašović – Zličić.Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Degenek, Pankov, Gobeljić – Kanjas, Petrović – Ben, Marin, Vukanović – Tomane.

Izabranici Vladana Milojevića do pobede u malom gradskom derbiju su došli golovima Miloša Degeneka, El Fardu Bena i Alekse Vukanovića.

Jedini pogodak za domaće postigao je Alen Mašović, nakon centaršuta Justasa Lacickasa.

Aktuelni šampion je posle poraza u “večitom” derbiju od Partizana uspeo da konsoliduje redove, dođe do sedmog trijumfa u sezoni i tako se izjednači na vrhu tabele sa TSC iz Bačke Topole.

Domaćima je ovo četvrti poraz u sezoni i trenutno zauzimaju 9. mesto na tabeli Superlige.

Izabranici Vladana Milojevića bolje su otvorili utakmicu, a prvu priliku imao je El Fardu Ben u 6. minutu.

Nastavila je Zvezda sa pritiskom na gol rivala i to joj se isplatilo u 11. minutu, kada centaršut Marka Marina koristi Miloš Degenek, kome nije bilo teško da loptu sprovede u mrežu golmana Marka Ilića.

Usledio je nešto mirniji period igre. To je trajalo sve do 26. minuta kada se nakon kornera Marina, u petercu domaćih, najbolje snašao Ben i tako povisio prednost svog tima.

Prvu pravu priliku Voždovac je imao u 28. minutu, međutim, udarac Nemanje Nikolića iz slobodnog udarca završio je malo pored gola Milana Borjana.

Nisu “zmajevi” odustajali i to im se isplatilo u 31. minutu, kada Alen Mašović na drugoj stativi koristi dobar centaršut Justasa Lacickasa i tako smanjuje prednost gostiju.

Usledila je mirna završnica prvog poluvremena, koju je “prekinuo” Lazar Zličić. On je lepo zaobišao Borjana, međutim, uspeo je da pogodi samo spoljni deo mreže.

Zvezda je do dva gola prednosti stigla u 52. minutu, kada je odličan prodor i “povratnu” Milana Gajića, u gol pretvorio Aleksa Vukanović.

U narednih 10 minuta gosti su imali još dve kolosalne šanse, ali su neprecizni bili Marko Gobeljić i El Fardu Ben.

Poslednja trećina utakmica nije bila naročito sadržajna.

Zvezda je prepustila inicijativu rivalu, međutim, Voždovac nije uspeo da stvori niti jednu konkretnu šansu, pa je utakmica završena rezultatom 1:3.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekaće Mačvu, dok će Voždovac ugostiti ekipu Inđije.

Fudbaleri Partizana pobedili su Javor rezultatom 2:0 na gostovanju u Ivanjici.

Stadion: Gradski stadion Ivanjica
Sudija: Lazar LukićJavor: Lazović – Cuckić, Kolaković, Pavišić, Amanović, Jevremović – Piščević – Petković, Dolmagić, Sević – KrnićPartizan: Stojković – Miletić, Vujačić, Ostojić, Brežančić – Šćekić, Zdjelar – F. Stevanović, Suma, Marković – Sadik

Osamnaesti međusobni duel ova dva tima pripao je fudbalerima Partizana posle borbe od devedeset minuta.

Jedini strelac na susretu sa dva postignuta gola bio je Lazar Marković. Prvi gol je “pao” posle sjajne akcije Partizana i jedne jako lepe asistencije Sejdube Sume.

Marković je ušao u šesnaesterac i spoljnim delom stopala poslao loptu u donji desni ugao gde golman Lazović nije mogao da je dohvati.

Fudbaleri Javora nisu bili bez prilika na ovom susretu. Možda i najveću je propustio levi bek Aleksa Amanović, kada je prebacio gol sa nekih 6-7 metara udaljenosti.

Petković i Krnić su takođe imali jako dobre šanse, ali niko nije uspeo da zatrese mrežu Vladimira Stojkovića, koji je imao “pune ruke posla”.

Posle nekoliko opasnih napada Javora i nemogućnsoti da dođu do gola, usledio je prelep pogodak Lazara Markovića, snažan udarac van kaznenog prostora završio je u mreži Javora i crno-beli su došli do nove pobede u Linglong Superligi.

Gosti su imali inicijativu, nekoliko jako dobrih napada, ali nisu uspeli da postignu treći gol. Javor je takođe bio blizu u nekoliko navrata da se “upiše”, ali je Stojković pravovremeno intervenisao.