20. Juna 2022.

Zvezda preko FMP-a do “triple krune” i rekordne 22. titule šampiona Srbije

Izabranici Dejana Radonjića su tako kompletirali “triplu krunu” i ove sezone.

Nakon osvajanja Kupa Koraća i ABA lige, Crvena zvezda podigla je i trofej namenjen šampionu Srbije.

Dosta tvrdo se ušlo u drugi meč finalne serije, što govori i rezultat 15:9 nakon uvodnih 10 minuta susreta.

FMP se raspucao u drugoj četvrtini, postigao 22, a primio 19 poena i na poluvreme otišao sa samo tri poena zaostatka.

Crvena zvezda je ipak pitanje pobednika rešila u trećoj deonici.

Gosti su zaigrali znatno bolje u odbrani, da bi potom u napadu nalazili lakša rešenja za postizanje poena.

Dvocifrenu prednost koju su stekli, izabranici Dejana Radonjića su bez većih problema odbranili do kraja susreta.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Ivanović sa 21, Kalinić sa 12 i Kuzmić sa devet poena.

U redovima FMP-a istakli su se Radonjić sa 14 i Nerandžić i Stepanović sa po 11 poena.

Crvena zvezda drugu sezonu zaredom osvaja “triplu-krunu”, a rekordni 22. put stiže do trofeja šampiona Srbije.