15. Decembra 2020.

Zvezda poražena od Albe nakon produžetka

Gotovo 35 minuta besprijekorna igra ekipe Saše Obradovića, ali onda neobjašnjiv pad u posljednjim minutima utakmice i odlazak u produžetke, pošto je Volden pogodio trojku poslije zvuka sirene. Alba je bila bolji rival u dodatnih pet minuta utakmice i apsolutno zasluženo slavila sa 90:84 (16:15, 21:19, 20:14, 18:29, 8:14)!

Zaista dobro djelovali su izabranici Saše Obradovića u većem dijelu meča, sjajno su svoje minute iskoristili Aleksa Uskoković, Ognjen Dobrić, pa i Boriša Simanić, ali u četvrtoj četvrtini potpuni pad koncentracije dozvolio je Albi da se vrati u meč.

Uspjela je berlinska ekipa da se izvuče na kraju, pošto je Volden pogodio i trojku za pobjedu, ali tek pošto se oglasila sirena, te se otišlo u produžetak gdje je Alba bila mnogo bolji rival, na kraju 84:90 i peti vezani poraz za Zvezdu u Evroligi.