9. Marta 2019.

Zvezda poklonila Milojeviću ubedljivu pobjedu za rođendan

Bila je to još jedna odlična partija šampiona Srbije koji je do 23. pobede u sezoni reklo bi se došao rutinski, bez previše napora.

Crveno-beli su kod kuće nemilosrdni, u 13 prvenstvenih mečeva imaju sada 12 pobeda i remi (sa večitim rivalom Partizanom), uz gol razliku 38:5.

Ujedno bio je to i rekordni 52. uzastopni meč u Superligi bez poraza kojim je srušen rekord koji je takođe sa igračima Crvene zvezde ranije ostvario trener Slavoljub Muslin, a bio je to ujedno i lep poklon igrača treneru Vladanu Milojeviću, koji je proslavio 49. rođendan

Od početka je bilo jasno da će izabranici Crvene zvezde krenuti ofanzivno ka golu ekipe iz Gornje Varoši.

U utakmici u kojoj je u igri bilo postavljanje novog rekorda po broju mečeva bez poraza u Superligi, bilo je važno što pre postići gol, ali domaćin u tome nije uspeo u prvih pola sata igre, iako je imao nekoliko solidnih prilika.

Marko Marin je standardno bio u ulozi dirigenta ili kreatora igre, pa i tih prilika. Ivanić je u trećem minutu proigrao Pavkova koji je bio neprecizan, da bi u sedmom minutu i sam Ivanić pokušao, ali je njegov udarac sa 18 metara izblikoran.

Pavkov je bio u šansi i u 11. minutu kada ga je Zlatković sprečio da zatrese mrežu, a u 20. minutu je pokušao i Vujadin savić, njegov udarac glavom je bio takav da je lopta za malo završila iznad prečke gola Zemunaca.

Zemun se ograničio na udarce sa distance, Kukuličić i Sinđić su isprobali reflekse Milana Borjana, a onda je u 30. minutu dosuđen penal za crveno-bele.

Sudija Jovan Šegrt je duel za loptu između Gajića i Azemovića okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu, a strelac sa bele tačke bio je Marko Marin.

Isti igrač je zbog povrede šest minuta kasnije morao da izađe iz igre, zamenio ga je Lorenco Ebisilio., a do poluvremena, Crvena zvezda je postigla još jedan gol.

Zlatković je bio neoprezan, izgubio je loptu na dvadesetak metara od gola, Pavkov je proigrao Joveljića koji je lako sa desetak metara savladao Marka Miloševića za 2:0.

Nije prošlo mnogo vremena u nastavku pre nego što je Crvena zvezda postigla i treći gol.

U 52. minutu Vučić je povukao sa leđa Dejana Joveljića, mladi napadač Crvene zvezde je pao, a sudija Šegrt je ponovo pokazao na belu tačku.

Ovog puta šutirao je Milan Pavković, lopta je završila u donjem levom uglu za velikih 3:0.

Konačno, posle prodora Filipa Stojkovića u 66. minutu i centaršuta u peterac, lopta je pogodila Miloša Zlatkovića i završila u mreži za konačnih 4:0.