15. Maja 2021.

Zvezda “petardom” došla na korak od svjetskog rekorda

Tako su došli do 105 osvojenih bodova i pobedom nad Metalcem na svom stadionu u poslednjem kolu bi oborili svetski rekord po broju bodova u jednoj sezoni.

“Cilj” je da se prestigne škotski Seltik koji je u sezoni 2016/2017 u tamošnjoj Premijer ligi osvojio 106 bodova.

Zvezda nije imala nikakvih problema da savlada poslednjeplasirani tim na tabeli, a posebno raspoložen u prvom poluvremenu bio je Gejlor Kanga, upisavši čak tri asistencije.

Posle mirnog početka, Gabonac je u 14. minutu asistirao Milanu Pavkovu za vodeći pogodak.

OFK Bačka: Milojević – Parađina, Stojanović, Nedeljković, Aleksić (od 81. Proković), Eskić, Njamculović (od 81. Trifunović), Ratković (od 81. Zindović), Mihailović (od 67. Mijazaki), Mijatović, Zličić (od 64. Ilić).

Crvena zvezda:
Popović – Srnić (od 64 Gajić), Degenek, Pankov, Gobeljić, Petrović, Kanga (od 46. Ben), Nikolić, Gavrić (od 64. Ivanić), Vukanović (od 46. Katai), Pavkov (od 64. Falčineli).

Od tog momenta su izabranici Dejana Stankovića značajno pojačali ritam i u narednih 20 minuta postigli još tri pogotka.

Kanga je u 22. minutu namestio gol Željku Gavriću za 2:0, a u 32. minutu je Njegoš Petrović pokazao kakav udarac poseduje.

Šutirao je sa preko 25 metara, veoma snažno i žargonski je “slomio prste” golmanu Aleksi Milojeviću.

Četiri minuta kasnije je Kanga kompletirao het-trik asistencija, poslavši još jednu za pogodak Gavrića.

U toj situaciji Zvezda je izvela akciju u kojoj je u pet poteza došla od svog do protivničkog gola.

Iako je Stanković u drugom poluvremenu uveo prvotimce (Kataija, Bena, Ivanića, Falčinelija i Gajića), ritam je bio značajno slabiji nego u prvom delu.

Zvezda jeste stvorila nekoliko poluprilika, ali Pavkov i u nekoliko navrata Katai nisu uspevali da promene rezultat.

Tek u 86. minutu je Mirko Ivanić uspeo da se upiše u listu strelaca posle druge asistencije na meču Veljka Nikolića.

Bačka se, odavno je poznato, seli u niži rang, dok će Zvezda posle odbranjene titule prvaka Srbije, pokušati da obori pomenuti svetski rekord u poslednjem kolu protiv Metalca.

Naravno, potom će pokušati i da 25. maja osvoji Kup Srbije i tako posle 14 godina kompletira “duplu krunu”.