2. Februara 2022.

Zvezda pala pod naletom “manekena”

Crvena zvezda je sada na skoru 8-15 i ostaje na 14. mestu, dok je Armani zadržao treću poziciju i na skoru je 15-6.

Crveno-beli su sve dalje od plej-of zone i dobar rezultat i pobedu iz Pireja nisu mogli da pretvore i u pobedu u Beogradu.

Kod Zvezde su se istakli Nikola Kalinić i Ostin Holins sa po 13 poena, koji su jedini bili dvocifreni.

Armani su do pobede predvodili Dilejni sa 18, Bentil sa 12 i Riči sa 10 poena.

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)
Sudije: Oleg Latiševs, Emin Mogulčok, Karlos Kortes

Crvena zvezda: Volters 5, Mitrović 5, Lazić 1, Kalinić 13, Dobrić 9, Holins 13, Ivanović 4, Marković 1, Davidovac 2, Vajt 0, Kuzmić 4

Olimpija: Meli 4, Rodriges 2, Tarzuski 0, Riči 10, Hol 9, Dilejni 18, Denijels 0, Hajns 8, Bentil 12, Datome 0

Prva četvrtina je bila najneefikasnija prva četvrtina u istoriji Evrolige, pošto smo videli ukupno samo 15 poena.

Olimpija Milano je promašila prvih 13 šuteva, dok je Zvezda na drugoj strani izgubila sedam lopti za četvrtinu i to je rezultiralo time da se četvrtina završi 8:7.

U prvih pet minuta rezultat je bio 3:0, jedine poene postigao je Volters, a prvi koš na utakmici su gosti postigli posle šest i po minuta igre.

Dosta ozbiljnije su gosti zaigrali u drugoj četvrtini i proradili su napadački, dok je Zvezda nastavila da se muči u napadu i italijanski tim je brzo preokrenuo rezultat.

Posle serije 8:0 i prednosti Armanija od 20:12, Radonjić je morao da traži tajm-aut, pa je u naredna dva i po minuta njegova ekipa odgovorila serijom 7:0 i došla na poen zaostatka.

Na kraju se Armani sa dve trojke opet odlepio, a na poluvremenu je bilo 26:23 za goste.

Raspoloženi Dilejni je odmah na startu treće četvrtine odveo Armani na +9, a zatim su gosti imali najvećih +11 posle četiri minuta igre u trećoj četvrtini.

Zvezda je uspela da se vrati u igru u drugoj polovini treće deonice.

Seriju je pokrenuo Kalinić, nastavio je Holins i Zvezda se primakla, ali se Armani uvek vraćao na sigurnih +6 trojkama Bentila i Dilejnija, koji su zajedno pogodili sedam trojki za tri četvrtine.

Pred poslednjih 10 minuta bilo je +6 za italijansku ekipu.

Zvezda slabo ulazi u poslednju deonicu, što koristi Armani i odlazi opet na dvocifrenu prednost, a sa klupe onda ulazi Nikola Ivanović i svojim poenima opet vraća Zvezdu u igru na šest minuta do kraja.

Na tri minuta do kraja Armani je imao +7, Zvezda se nije predavala.

Ipak, kada god bi Zvezda postigla trojku i primakla se, odmah bi Armani odgovorio, kada god bi Zvezda pogodila na ulazu, isto bi odgovorila ekipa iz Milana i do kraja utakmice održala je prednost i slavila.

Na kraju je i Kalinić isključen na 1:14 do kraja zbog dve tehničke i prigovora.