11. Aprila 2022.

Zvezda ovjerila prvo mjesto i zakazala derbi na “Marakani”, kiks Partizana

Time je branilac titule obezbedio prvo mesto pred ulazak u plej-of i domaćinstvo “večitog” derbija protiv Partizana sledeće subote od 18.00.

Zvezda ima tri boda više od Partizana, ali i bolji međusobni odnos, pa crno-beli ne mogu da je ugroze na liderskoj poziciji bez obzira na ishod njihovog meča na Banovom brdu protiv Čukaričkog od 19.05.

Kragujevčani će, sa 30 osvojenih bodova, ići u plej-aut i tamo se boriti za opstanak u elitnom rangu.

Linglong Superliga Srbije, 30. kolo:
Crvena zvezda – Radnički 1923 4:1 (1:0)
Srnić 26, Ben 52, Ivanić 56, Motika 79 – Maksimović 86
Stadion: “Rajko Mitić” (Beograd)
Sudija: Danilo NIkolić

Zvezda je, očekivano, od početka bila ofanzivna, ali bez preterano velikog pritiska na izrazito defanzivnu postavku koju je izveo Nenad Lalatović.

Strpljivo se tražila pukotina u odbrani i, nakon dva promašaja Kataija i Ohija u 14. i 16. minutu, u 26. je Slavoljub Srnić načeo Kragujevčane.

I to na neobičan način, budući da je nakon šuta Ohija i odbitka loptu pokupio gotovo na gol-aut liniji, uputio je ka golu i pogodio golmana Ognjena Lukića u glavu, a ona se odatle odbila u mrežu.

Na trenutak mnogi nisu shvatili da je lopta završila u golu, pa je slavlje domaćih bilo odloženo dve ili tri sekunde.

Crvena zvezda: Gordić – Gajić (60. Pičini), Pankov, Dragović, Rodić – Srnić, Krstičić – Ben (73. Stanković), Ivanić (60. Motika), Katai (60. Stanić) – Ohi (46. Pavkov).

Radnički 1923: Lukić – Varjačić, Kovačević, Damjanac, Andrić – M. Vidović, Pišćević – Mirić, Milisavljević (82. Srnić), Tomić (73. Trifunović) – Brnović (64. Maksimović).

Apsolutno ništa se nije promenilo na terenu posle vodećeg gola, jer Radnički nije imao nikakvu nameru da napadne, te je treći golman Zvezde Miloš Godrić bio potpuno nezaposlen ovog popodneva.

Do kraja prvog dela ostalo je 1:0, a već na početku drugog u razmaku od pet minuta Zvezda je rešila sve dileme oko ishoda.

Najpre je u 52. minutu El Fardu Ben, posle lepe asistencije Kataija, duplirao prednost, da bi samo četiri minuta kasnije Mirko Ivanić povisio na 3:0.

Akcija za treći gol krenula je iz auta, za koji su gosti smatrali da je bio za njih, pa su se bunili kod pomoćnog i glavnog sudije, ali uzaludno.

Najlepši momenat na meču videli smo u 79. minutu kada je Srnić ostavio loptu “štiklom” za Nemanju Motiku, a Zvezdino pojačanje iz minhenskog Bajerna je efektno pogodilo za svoj prvenac u crveno-belom dresu.

Ni tu nije bio kraj, pošto je i Radnički stigao do utešnog pogotka u 86. minutu, kada je strelac bio Đorđe Maksimović.

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su nerešeno, 0:0 u meču 30. kola Superlige Srbije.

Tako su crno-beli pred plej-of i večiti derbi naredne subote sa Crvenom zvezdom na dva boda minusa, a nije moralo tako da bude.

Imali su veliki broj prilika i svakako su Banovo brdo mogli da napuste i sa sva tri boda.

Čukarički slab u prvom, nešto bolji u drugom delu susreta, ali nedodoljno da bi upisali pobedu protiv ekipe iz Humske.

Krenuli su igrači Partizana silovito, potpuno otvoreno ka golu domaćina i odmah počeli da ređaju prilike i koriste početnu zbunjenost igrača Čukaričkog.

Kvinsi Menig je pokušao u trećem, a minut kasnije Rikardo Gomeš je imao sjajnu priliku, lopta je okrznula stativu i završila kraj gola Čukaričkog.

Mogao je do gola i Urošević u šestom minutu, njegov šut je za malo bio neprecizan, da bi u 12. minutu usledila sporna situacija.

Rikardo je bio u kontri, sa leđa ga je povukao Bojan Kovačević, a Novak Simović na iznenađenje mnogih izvadio – žuti karton.

Aleksandar Stanojević i svi sa klupe Partizana su burno reagovali, ali se ništa nije promenilo ni gledanjem VAR snimka, pa je ostala odluka da Kovačević dobije žuti karton.

Jojić je u 18. minutu izblokiran od strane Roganovića, da bi Menig u 30. minutu prokockao još jednu dobru priliku, tačnije, u poslednji čas ga je izblokirao Ibrahima Ndijae i tako spasao mrežu Čukaričkog.

ČUKARIČKI: Mićović – Stevanović, Kovačević (od 80. Drezgić), Šapić, Roganović – Mijailović, Kovač – Čolović (od 66. Savić), Lukić, Ndaje – Rakonjac (od 80. Spasojević).
PARTIZAN : Stevanović – Miljković (od 68. M. Živković), Vujačić (od 79. Saničanin), Miletić, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić (od 59. Jović), Natho (od 68. L. Marković), Menig – Rikardo.

Drugi deo meča krenuo je šansom Čukaričkog, tačnije Jovana Lukića u 47. minutu, ali ga je izblokirao Nemanja Miletić.

Jojić je u 50. minutu pokušao sa distance, ali je šest minuta kasnije sreća bila na strani Partizana.

Ibrahima Ndijae je sjajno šutirao iz okreta sa 20 metara i pogodio prečku.

Čukarički je definitivno uspeo da se trgne u nastavku, ali je tempo igre nekako pao.

Pokušao je Stanojević izmenama, od 70. minuta na terenu su bili i Lazar Marković i Marko Živković, koji su ušli umesto Natha i Miljkovića.

Partizan je pritisnuo u finišu, Rikardo i Menig su u 85. i 86. minutu imali dve odlične prilike, prvi je šutirao preko gola, a Mićović je sjanom intervencijom sprečio Meniga da se raduje.

Poslednje dve priliku imao je Rikardo, u četvrtom minutu nadoknade, Mićović je bio siguran.

U 97. minutu Rikardo je pokušao sa nekoliko metara, za malo je promašio i tako je ostalo 0:0.