Zvezda osvojila Kup Srbije i ovjerila duplu krunu!

Crvena zvezda – Partizan 2:1 (1:0)
Katai 26, 73 – Urošević 62
Stadion: Rajko Mitić (Beograd)
Sudija: Miloš Milanović

Izabranici Dejana Stankovića su u finalu bili bolji od Partizana rezultatom 2:1 (1:0). Time su crno-beli propustili priliku da sezonu makar završe sa trofejem nakon neuspeha u ligi koju su praktično prepustili „večitom“ rivalu.

Upravo je Partizan bio taj koji je na početku susreta postavio ritam i bio dominantnija ekipa, međutim falio je završni udarac. Umesto toga, često smo gledali udarce iz mrtvog ugla kada nije bilo prilike za nešto bolje. Isti su najčešće išli paralelno sa gol linijom.

Raspoložen je u ovom periodu bio Lazar Marković, šutirao je, probijao, ali daleko od toga da je uspeo čak i da zabrine Milana Borjana na golu Zvezde. Možda i presudni momenat se odigrao u ovom periodu kada je Marko Jevtović izašao iz igre zbog povrede.

Zvezda: Borjan – Eraković, Pankov (od 68. Ben), Dragović – Gajić, Srnić, Kanga, Rodić (od 76. Gobeljić) – Ivanić, Katai (od 76. Krstičić) – Ohi (od 60. Pavkov)

Partizan: Stevanović – Miljković (od 46. Lutovac), Miletić, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Jevtović (od 24. Holender, od 78. Milovanović) – Marković (od 60. Natho), Jojić (od 78. Jović), Menig – Rikardo

Protivnik se za to vreme probudio i postepeno preuzimao inicijativu što je krunisao Aleksandar Katai golom u 26. minutu igre. „Magiko“ je primio loptu na ivici šesnaesterca, imao dovoljno prostora da se namesti na udarac i praktično iz mesta uputio precizan udarac na koji Nemanja Stevanović nije imao odgovor. Ponovo se Katai pokazao kao taličan u derbiju nakon što je i tokom ligaškog postigao gol koji je overio pobedu.

Zvezda je nakon gola pritisnula Partizan visokim presingom što im se omalo obilo o glavu nakon što su crno-beli krenuli u kontru. Menig je imao previše prostora ispred sebe, probio duboko u šesnaesterac i vratio loptu koja je stigla do Miljkovića. Ipak, bek je previše traljavo šutiralo što je sigurno jedan od razloga zašto je utakmicu završio već na poluvremenu.

U igru je umesto njega ušao Aleksandar Lutovac koji je uputio centaršut nakon kog je Partizan izjednačio. Lopta je sve preskočila u šesnaestercu, Gajić je bio neodlučan, što je za posledicu imalo da je lopta došla do Uroševića koji je maestralno uhvatio volej.

Kratko je trajala sreća Partizana i nisu uspeli da kapitalizuju i u potpunosti preokrenu. Prelako je ispao Nemanja Miletić u 72. minutu i omogućio Kataiju da izbije sam ispred Stevanovića. Nije to bilo dovoljno fudbaleru iz “Srbobrana”, te je morao i da zalomi golmana Partizana i proturi loptu u gol za konačan rezultat.

Do kraja susreta je samo Zvezda bila ta koja je mogla da povisi prednost, a Ivanić je propustio dve velike prilike za to. Partizan je izgledao letargično i izgubio treće finale Kupa Srbije u nizu.