9. Novembra 2020.

Zvezda ostala maksimalna u ABA ligi

Za tim Saše Obradovića je ovo šesta pobeda iz isto toliko odigranih utakmica, dok je Primorska ostala na skoru 0-6.

Beograđani su tokom prvog poluvremena imali i 15 poena viška, ali su dozvoljavali rivalu da se vrati i unese neizvesnost u završnici.

Zvezda je u ovoj utakmici bila bez Džordana Lojda koga je Obradović odlučio da odmori.

Jer, pre samo 48 sati Beograđani su igrali u Minhenu protiv Bajerna gde su poraženi rezultatom 74:59.

Primorska: Šuster, Durnik 14, Flerin, Rojc 12, Kastrati 10, Radulović 8, Hrabar, Macura 17, 17sk, Nemanič 3, Vončina 8.Crvena zvezda: O'Brajan 13, Ročesti 16, Hol 3, Volden 15, Uskoković 5, Lazić, Rit 4, Dobrić 16, Simonović 2, Jagodić Kuridža 1, Kuzmić 3, Teri 6.

Počelo je odlično, Ognjen Dobrić je pogodio tri trojke u prvoj četvrtini, pratio ga je Tejlor Ročesti i posle 10 minuta igre već je bilo +14 (28:14).

Tokom celog prvog poluvremena, iako je Zvezda uglavnom bila na dvocifrenoj razlici, Saša Obradović je bio veoma ljut.

Najviše je zamerao svojim centrima, Ognjenu Kuzmiću i Marku Jagodić-Kuridži, na defanzivnim propustima i lošem građenju koša.

Ali, za to vreme šut je radio Zvezde.

Ročesti je izvan linije 6,75 metara imao 4/4, ukupno 16 poena u prvom delu i to je Zvezdi na poluvremenu donelo prilično ugodnu poziciju.

Ipak, posao nije bio završen, a umor je polako stizao srpski tim.

I Primorska je “krckala” zaostatak sve do kraja treće četvrtine kada je novom serijom stigla do samo pet poena zaostatka – 60:65.

Svakako je za mnoge bilo iznenađenje što “fenjeraš” muči lidera na tabeli, a čak su domaći došli do minus tri – 66:69.

Obradović tada traži tajm-aut, a onda terenom gospodari Kori Volden.

Amerikanac je preuzeo ulogu vođe na terenu i, prvo sa laka dva poena sa penala, a onda i trojkom uz faul (3+1) munjevito odveo Zvezdu na devet poena razlike.

I ne samo to, nego je sa par minijatura u odbrani u potpunosti zaustavio igrače Primorske i tako rešio utakmicu.

Na kraju je najefikasniji igrač bio Juraj Macura sa 17 poena za Primorsku, a ispratio ga je Dumik sa 14, Rojc sa 12 i Kastrati sa 10.

U pobedničkom taboru je Ročesti ostao na 16 koševa iz prvog poluvremena, a “stigao” ga je Dobrić koji je imao isto toliko.

Volden je ubacio 15, a O'Brajan 13 poena.