Zvezda nemoćna protiv Barselone

Crvena zvezda je tako doživela 14. poraz u Evroligi.

Barselona je sada na skoru 15-6.

Zvezda je veoma loše otvorila utakmicu.

U prvih pet minuta postigli su samo 3 poena i to je bila jedna trojka Ognjena Dobrića. Sa neke strane im se i ne može zameriti jer je Barselona igrala fantastičnu odbranu.

Pogađala je Barsa u napadu preko Kalatesa, Higinsa i Oriole i brzo došla do dvocifrene prednosti.

Zvezda je do kraja prve četvrtina ubacila još osam poena, pa su gosti imali rutinskih +10 (11:21) na kraju prve četvrtine.

Crveno-beli su zatim odigrali sjajnu drugu četvrtinu i nadigrali svog protivnika.

Razigrao se Volden, a posebno dobar bio je Džordan Lojd, koji se posle duže pauze vratio na parket. Priključio im se Davidovac, pa su se brzo vratili u igru i nadigravali se sa ekipom Šarunasa Jasikevičusa.

Igrali su odličnu odbranu, bili sigurni u napadu i koristili to što je Barselona bila u bonusu.

Na kraju prvog poluvremena je Barselona imala četiri poena prednosti, a loše vesti po Zvezdu bile su tri lične greške Lojda i O’Brajanta.

U nastavku Zvezda nije igrala odbranu istim intezitetom, što Barselona koristi.

Kada Oriola i Kalates pogađaju šuteve sa poludistance i Higins lako poentira na obračunu, ne može ništa drugo da bude nego dvocifrena prednost za katalonski tim.

Uspela je Zvezda da se vrati na šest poena zaostatka, ali su odigrali veoma lošu završnicu treće četvrtine. Veliki broj promašaja za tri i bezidejnih napada i sve je to koristila Barselona.

Pred poslednjih 10 minuta, Zvezda je zaostajala 12 poena.

Barselona serijom 9:0 otvara poslednju četvrtinu i dolazi do ogromnih +21. Tu je sve bilo jasno.

Rutinski je Barselona održavala veliku prednost i došla do pobede.

Do pobede su Barselonu predvodili Higins sa 14, Oriola sa 12 i Kalates sa 10 poena. Nikola Mirotić ubacio je šest poena.

U redovima Crvene zvezde jedini je dvocifren bio Dobrić sa 11 poena.