Zvezda nadoknadila -18: Bacanjem u poslednjoj sekundi do pobjede!

ABA liga, 11. kolo
Krka – Crvena zvezda 70:71
(16:12, 19:15, 24:15, 11:29)

Crvena zvezda je u poslednjoj četvrtini nadoknadila zaostatak od 18 poena i došla do 10. pobede u ovoj sezoni. I to slobodnim bacanjem na 1,3 sekunde do kraja.

Kalinić je trojkom na pet sekundi do kraja doneo izjednačenje, da bi trener Krke Damnjanović na 1,3 sekunde do kraja dobio tehničku jer je smatrao da je faul nad Gibsom, koji je izašao u aut posle kontakta sa Lazićem.

Kalinić je pogodio bacanje, još je bila lopta za Zvezdu i to je bio kraj meča.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Davidovac sa 19, Kalinić sa 16 i Marković sa 10 poena.

Kod Krke su se istakli Stipčević sa 16, Gibs sa 14 i sa po 12 poena Kosi i Lapornik.

Dvorana: Leon Štukelj (Novo Mesto)
Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Tomislav Stapić

Crvena zvezda je odigrala veoma loše prvo poluvreme – imala je veliki broj izgubljenih lopti. Previše grešaka u dodavanjima, previše promašaja i to ih je koštalo zaostatka od osam poena protiv Krke.

Postigli su samo 27 poena za 20 minuta košarke u prvom poluvremenu u Novom Mestu.

Krka je bolje ušla u meč i preko Stipčevića došla do vođstva od 10:4, a Zvezda se na koš zaostatka vratila u poslednjem minutu. Imala je napad za izjednačenje, a posle promašaja je Davidovac napravio faul na sekund do kraja i Krka sa dva bacanja odlazi na +4, što je bio rezultat prve četvrtine.

Sa tri vezane trojke, dve Holinsa i jedne Davidovca, Zvezda otvara drugu četvrtinu i dolazi do preokreta.

Zatim su se nastavili promašaji crveno-belih i Krka serijom 8:0 ponovo preokreće i dolazi do vođstva.

Trojkama Lapornika na minut i po do kraja prvog poluvremena Krka odlazi na +10.

Na poluvremenu je Krka vodila 35:27.

Crveno-beli su nastavili sa veoma lošom igrom i u trećoj četvrtini. Za pet minuta košarke dali su samo jedan koš iz igre i ukupno tri poena, a Krka je nastavila da rešeta u šutu za tri poena.

Koristili su sve greške Zvezde, sve promašaje, sve izgubljene lopte i na polovini treće četvrtine imali su ogromnih +18, zahvaljujući Laporniku i Gibsu.

Crvenu zvezdu je u igru pokušao da vrati Branko Lazić, koji je promašio dve trojke, ali i pogodio dve dvojke i ukrao dve lopte. Ipak, na tri minuta do kraja treće četvrtine bilo je +14 za Krku.

Krka je šutirala trojke na kraju treće četvrtine 10/20, dok je Zvezda bila na tek nešto više od 30% šuta iz igre.

Na kraju treće četvrtine bilo je +17 za Krku.

Zvezda je pokušavala da se vrati u igru, zategla je odbranu nekoliko minuta i pogodila dva šuta, a onda je Davidovcu posle koša sviran faul u napadu, zbog čega je Radonjić pobesneo.

Dobio je prvo tehničku, nastavio je da prigovara i zaradio je još jednu i na +14 za Krku i šest minuta do kraja trener Crvene zvezde je isključen.

Od tada, kreće serija Crvene zvezde – trojka Kalinića, dva bacanja Davidovca i trojka Markovića za 7:0 i zaostatak je prepolovljen na -7.

Serija se nastavila sa još dva bacanja Davidovca – to je bila serija 9:0, odnosno 15:2 i na četiri i po minuta do kraja Zvezda je bila na samo -5. Serija se nastavila i do 13:0, pa je Zvezda na 3:37 do kraja došla na samo poen zaostatka.

Sa još dva bacanja Davidovca, došlo se i do serije 15:0 i Zvezda je na 2:46 do kraja povela 63:62.

Kosi je bacanjima na dva minuta do kraja prekinuo veliku seriju i vratio prednost Krki.

Zvezda je vodila 66:64, a onda na 45 sekundi do kraja Gibs pogađa trojku uz faul Lazića za vođstvo Krke 68:66. Kalinić pogađa jedno bacanje na 34 sekunde do kraja za 68:67, a na devet sekundi do kraja Gibs pogađa dva bacanja za 70:67, posle faula Markovića.

Na pet sekundi do kraja, Kalinić u padu pogađa trojku za izjednačenje. Gibs je krenuo u napad, sudario se sa Lazićem i izašao u aut, a do kraja je ostalo 1,3 sekunde.

Trener Krke je oštro protestovao i tražio faul, zbog čega je dobio tehničku. Bacanje za 71:70 je realizovao Kalinić i napad je bio za Zvezdu, pa je lopta bačena samo napred i meč je bio gotov.