27. Decembra 2019.

Zvezda na pogon Berona i Brauna do velike pobjede u Rusiji!

Evroliga, 16. kolo:Zenit – Crvena zvezda 58:65 (16:20, 24:17, 7:14, 11:14)sudije: Hristodulo, Pastusiak, Haliko
dvorana: Basket Hall, Kazanj

Šampion Srbije je do važnog, sedmog trijumfa u elitnom takmičenju stigao zahvaljujući Biliju Beronu i Lorencu Braunu.

Beron je praktično šutirao bez greške, postigao 26 poena (4/4 za dva, 5/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja) i tri skoka, dok je Braun meč završio sa 18 poena, devet skokova i šest asistencija.

Poene za crveno-bele postigli su još samo četvorica igrača – Džejms Gist sedam, Vladimir Štimac šest, Branko Lazić pet i Filip Čović tri poena.

Kod poražene ekipe najbolji je bio Džastin Holins sa 14 poena, Vil Tomas je dodao 11, a Anton Ponkrašov osam poena.

Izabranici Dragana Šakote su odlično otvorili meč, pre svega zahvaljujući Biliju Beronu, koji je mučio svoje čuvare, što prodorima, što trojkama, posle sjajnih driblinga, u njegovom stilu.

U tim trenucima poenterski se u meč uključio i Lorenco Braun, pa su crveno-beli rano vođstvo sigurno čuvali do kraja prvog kvartala.

A onda je usledio pad. Veliku seriju Zenita od 13:0 predvodili su Ajon i Ponkrašov, a gosti su prve poene u drugoj četvrtini postigli tek nakon četiri minuta, kada je Štimac konačno prekinuo dominaciju domaćih.

Ponovo se igralo u serijama, Zenit, doduše, nije imao nijednom dvocifrenu prednost, a Beron i Braun sa novim “izmišljenim” poenima spustili su razliku na samo -3, pa su šampioni Srbije mogli da budu zadovoljni epilogom prvog poluvremena.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Zenit: Ajverson 6, Albisi 3, Ponkrašov 8, Holins 14, Tomas 11, Renfro 0, Hvostov 0, Puškov 0, Truškin, Voronov 6, Ponitka 4, Ajon 6; trener: Joan PlazaCrvena zvezda: Kuzmić 0, Čović 3, L. Braun 18, Davidovac 0, Lazić 5, Beron 26, Dobrić, Gist 7, Jagodić-Kuridža 0, Dženkins 0, Simanić 0, Štimac 6; trener: Dragan Šakota

Za razliku od poenterski solidnog prvog poluvremena na obe strane, za drugi deo igre se to ne bi moglo reći.

Mnogo su se mučili u napadu i jedni i drugi, ali su crveno-beli protivniku dopustili samo sedam poena u trećem kvartalu, što je verovatno i prelomilo meč.

Sa tvrdom igrom nastavilo se i u poslednjoj četvrtini, a crveno-beli su na prve poene čekali, baš kao i u 2/4, više od četiri minuta.

U tim trenucima ni napad Zenita nije bio naročito potentan, pa je Zvezda na krilima Lorenca Brauna i Bilija Berona uspela da sačuva prednost i ostvari veliku pobedu u Kazanju.

U narednom kolu, 2. januara, Zvezda dočekuje Bajern, dok će Zenit gostovati Armaniju.

Crveno-bele pre toga očekuje veoma važan meč u ABA ligi, protiv podgoričke Budućnosti u ponedeljak od 18.00.