19. Decembra 2019.

Zvezda igrala 28 minuta, CSKA rutinski do pobjede

Izabranici Dragana Šakote pretrpeli su deveti poraz u elitnom takmičenju, dok je aktuelni šampion Evrope upisao devetu pobedu.

Zvezda je utakmicu ispustila krajem treće četvrtine kada je CSKA za samo dva minuta uspeo da ode na dvocifrenu prednost.

Evroliga, 14. kolo:

CSKA – Crvena zvezda 100:74 (26:21, 26:23, 24:18, 24:12)

dvorana: Megasport arena
sudije: Peres, Šemeš, Klivas

CSKA: Bolomboj 17, Džejms 29, Antonov 9, Strelnijeks 5, Fohtman, Voroncevič 7, Haket 0, Kufos 6, Hilard 10, Kurbanov 11, Hajns 4, Bejker 2.

Zvezda: Kuzmić 7, Čović 7+9, Davidovac 17, Lazić 5, Faje 3, Beron 14, Dobrić 2, Gist 8, Dženkins 2, Simanić 7, Jovanović, Odžo 2.

U četvrtoj četvrtini igra šampiona Srbije se potpuno raspala, isključen je i Šakota zbog dve tehničke i crveno-beli su na kraju ubedljivo poraženi – 100:74.

Najefikasniji u redovima kluba sa Malog Kalemegdana bio je Dejan Davidovac sa 17 poena, Bili Beron je dodao 14, dok je Filip Čović ostvario učinak od sedam poena i devet asistencija.

U pobedničkom sastavu najraspoloženiji bio je Majk Džejms sa 29 poena, tri skoka i asistencije i Džoel Bolomboj sa 17 poena i četiri skoka.

Utakmica je otvorena u dobrom ritmu. Ekipe su bile raspoložena, a pojedinci koji se izdvajaju su Majk Džejms i Filip Čović.

Njih dvojica su dirigovali napadima i posle prve četvrtine rezultat na semaforu bio je 26:21. Crveno-beli su odigrali dobru četvrtinu, dobro su otvorili i drugu, međutim CSKA je uspeo da se odlepi.

Baskonija 105:77

Koševima nezaustavljivog Majka Džejmsa Moskovljani su uspeli da se “odlepe” i da na pauzu odu sa osam poena prednosti – 52:44. Amerikanac iz redova CSKA je postigao 22 poena u prvom periodu igre.

Crveno-beli igrali su odlično u trećoj četvrtini, na pet minuta od kraja rezultat na semaforu je bio 56:56, međutim od tog trenutka CSKA je preuzeo kontrolu i ubrzo prelomio meč.

Zvezda je na dva minuta do kraja imala napad pri rezultatu 66:60, ali nije uspela da ga iskoriste i posle toga je usledila velika serija Moskovljana.

U poslednjoj deonici bilo je jasno da će šampion Srbije pretrpeti deveti poraz u Evroligi.