16. Maja 2019.

Zvezda i Partizan u finalu Kupa Srbije!

Beogradski tim je u prvoj utakmici duela na svom terenu slavio sa 4:1.

Bez obzira na to što su mreže mirovale, ljubitelji fudbala su mogli da uživaju u predstavi koju su priredili fudbaleri obe ekipe.

Viđen je veliki broj šansi, dve stative, golmani Milan Borjan i Dragan Rosić su imali mnogo posla, ali su u svakoj situaciji bili na visini zadatka.

Od starta utakmice se Zvezda opredelila na čuvanje poseda, fudbaleri Mladosti praktično da nisu mogli da stignu do lopte, ali su u svakoj takvoj situaciji uspevali da stvore opasnost po gol gostujućeg tima.

Bilo je evidentno da je Mladost odlučila da dozvoli defanzivnom vezisti Zvezde Branku Jovičiću više prostora, a da zatvori Marka Marina i Mirka Ivanića, što je i rezultiralo manjkom kreativnih rešenja u napadu šampiona Srbije.

Sastavi:

Mladost: Rosić – Andrić, Leković, Milošević, Šatara – Pejović, Tumbasević, Bojić, Radivojević, Jovanović – Bojović.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.

Na drugoj strani, Mladost se opredelila za napade preko bokova, veoma aktivni su bili Lazar Jovanović i Nikola Andrić, dok je u drugom poluvremenu najmanje jedan gol za domaće mogao da postigne Obiora Odita.

Nekadašnji fudbaler Partizana je zaigrao od 45. minuta, promašio je prazan gol, pogodivši stativu, a potom je u nekoliko navrata imao stopostotne šanse.

Takođe, veoma aktivni su bili Janko Tumbasević, Petar Bojić i Milan Bojović, ali je Borjan uspevao da sačuva svoju mrežu u svakoj situaciji.

U poslednjoj trećini meča Zvezda se fokusirala na odbranu svog gola, čak je trener Vladan Milojević umesto ofanzivnog El Fardu Bena na teren poslao beka Marka Gobeljića, a neposredno pre napuštanja terena stativu je pogodio Marko Marin.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije, gde će igrati sa Crvenom zvezdom 23. maja.

Crno-beli su remizirali sa Radničkim 1:1 u Nišu, te su zahvaljujući minimalnoj pobedi u prvom meču u Humskoj izborili šansu da brane trofej.

Posle 75 minuta lošeg fudbala i rovovske borbe između dva kaznena prostora, Radnički dolazi do vođstva preko iskusnog Saše Pavlovića, koji je iskoristio povratnu loptu Ranđelovića i zakucao fudbal iza leđa nemoćnog Stojkovića.

Međutim, deset minuta pre kraja meča, Rikardo Gomeš dobija dubinsku loptu na levoj strani terena, gura je brzo u srce kaznenog gde se iz drugog plana ubacio Zoran Tošić, koji matira Ristića i odvodi Partizan u finale.

Crno-beli su imali više od igre u prvih 45 minuta, ali osim nekoliko udaraca sa distance nisu konkretnije zapretili golmanu domaćeg tima Ristiću.

Polufinale Kupa, revanš:
Radnički – Partizan 1:1 (0:0) (prvi meč 0:1)
Stojanović 75 – Tošić 80
Stadion “Čair”, Niš
Glavni sudija: Lazar Lukić

Radnički: Ristić – Todorovski, Pankov, Crnomarković (Nikodijević 82’), Đorđević – Drinčić, Bondarenko (Riota 68’) – Stojanović, Ranđelović, Grbić (Petrović 74’) – Haskić

Partizan: Stojković – Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević – Šćekić, Zdjelar – Tošić (Smiljanić 88’), Pantić (Georgijević 90+3’), Pavlović (Ilić 81’) – Gomeš

U nastavku Radnički preuzima inicijativu, ali ni Stojković nije imao preterano mnogo posla. Uglavnom se vodila borba između kaznenih prostora, sa dosta faulova i prekida.

Meč su obeležila i dva sporna momenta u kaznenom prostoru Radničkog, prvi u 31. minutu kada je pao Lazar Pavlović posle povlačenja Haskića, ali sudija Lukić ništa nije svirao.

Arbitar je odmahnuo i u 77. minutu kada je lopta pogodila u ruku Nikolu Drinčića, na putu ka golu Radničkog.

U centru pažnje je bio i gore pomenuti Lazar Pavlović koji je neočekivano dobio šansu u prvoj postavi Partizana. Pavlović je rođen 2001. godine, još nije napunio 18 godina, a ovo mu je bio debi u crno-belom dresu.

“Večiti” derbi u finalu Kupa će se igrati takođe na stadionu “Čair”, ukoliko FSS ne promeni odluku jer će igrati dva najveća srpska kluba pa će biti ogromno interesovanje.

Partizan je trostruki uzastopni osvajač Kupa Srbije. Zvezda čeka prvi trofej od 2012. godine. Crno-beli su šest puta osvojili Kup Srbije, a crveno-beli imaju tri trofeja.