12. Maja 2022.

Zvezda brojala do osam – derbi u finalu Kupa!

Branilac trofeja će za novi igrati 26. maja protiv Partizana, koji je nešto ranije savladao Vojvodinu rezultatom 2:1.

Dejan Stanković je na ovom meču rešio da odmori Erakovića, koji je ostao na klupi, te Kataija, kojeg nije bilo ni u protokolu.

Nadali su se Pazarci da neće proći kao u prva dva ovosezonska duela (4:0, 5:0), međutim, već sam početak utakmice pokazao je da im želje neće biti ispunjene.

Nakon uvodnih prilika za domaće, crveno-beli su do vođstva stigli u šestom minutu, kada je Pavkov proigrao Bena, koji je samo prebacio golmana Vujanca.

Samo šest minuta kasnije, Zvezda je nakon konsultacije sudije Milanovića sa VAR tehnologijom, dobila penal, koji je u gol pretvorio Ohi Omoidžuanfo.

Krivac za jedanaesterac bio je Zimonjić, kojeg je lopta pogodila u ruku u svom šesnaestercu.

Pavkov je nakon asistencije, zabeležio i pogodak. Primio je loptu u 15. minutu, šutirao sa dvadesetak minuta i precizno pogodio ugao gola gostiju.

Kup Srbije, polufinale:
Crvena zvezda – Novi Pazar 8:0 (5:0)
Ben 6, Ohi 12p, 20, Pavkov 15, Ivanić 23, Stanković 58p, 89, Stanić 81
Stadion: “Rajko Mitić”, Beograd
Sudija: M. Milanović

Gledalo se da li ga je ruka možda u ruku pogodila pre prijema, ali je arbitar samo pokazao na centar.

Ohi je do svog drugog pogotka na meču stigao u 20. minutu, kada mu je lopta, nakon sudara Vujanca i defanzivca Zimonjića, pala na nogu, a onda završila i u mreži.

“Petarda” je bila “upaljena” već u 23. minutu nakon pogotka Mirka Ivanića, koji je sa ivice šesnaesterca odmerenim udarcem u dalji ugao, savladao Vujanca.

Drugi deo prvog poluvremena bio je znatno mirniji, nije bilo pravih prilika, da bi na startu drugog, Stanković i Sivić napravili trostruke promene.

Zvezda je i u nastavku pokazivala želju da stigne do još nekog pogotka. Do šestog su došli u 58. minutu, kada je mladi Nikola Stanković realizovao penal, koji je skrivio Jović, neopreznim startom nad Pičinijem. Inače, ovo je za Stankovića prvi pogodak u crveno-belom dresu.

Čuvali su domaći loptu u završnici, a kakav šut poseduje, pokazao je Petar Stanić, koji je sa ivice kaznenog prostora poslao neodbranjiv udarac u mrežu Vujanca. Baš kao i za Stankovića, ovo je bio prvenac za Stanića.

Do kraja susreta, Stanković je stigao da postigne još jedan pogodak, nakon dodavanja Motike, te tako postavi konačnih 8:0.