Zvezda bolja od Partizana za 1:0 u finalu ABA lige

ABA Liga, finale:
20:00 Crvena zvezda – Partizan
Hala: Aleksandar Nikolić
Sudije: Saša Pukl, Uroš Obrknežević, Josip Radojković

“Večiti” derbi u finalu ABA lige nam gotovo uvek govori da nas čeka napeta serija, a prvi meč je bio upravo takav.

Crvena zvezda je posle velike borbe uspela da nadigra Partizan i zasluženo povede sa 1-0 u finalnoj seriji.

Utakmica je počela poenima Alekse Avramovića, ali se Zvezda brzo konsolidovala i po prvi put povela preko Ostina Holinsa koji trojkom donosi 7:6 za crveno-bele, a potom nastavljaju Volters i Kuzmić do 11:6.

Videli smo dalekometnu trojku koju je pogodio Avramović, pa i Kevin Panter, da bismo videil prvi tajm-aut na meču kada je Radonjić pozvao minut odmora nakon koša Jama Madara za 20:15 u korist Partizana.

Četvrtina je završena tehničkom Stefana Markovića, a crno-beli su imali vođstvo 23:19, koje je nastavilo da raste i početkom drugog kvartala, da bi usledila serija Zvezde preko Dobrića i Ivanovića i stiglo je izjednačenje, 28:28.

Druga četvrtini nastavljena je u sjajnom ritmu. Ekipe nisu dozvoljavale rivalu da se ozbiljnije odlepi. Koševi su se postizali u mini serijama. Partizan je uspeo da se ode na maksimalnih plus šest.

Crveno-beli su brzo reagovali i vratili rezultat u egal. Zvezda je šutevima sa distance uspela da preokrene rezultat. U finišu perioda crno-beli su izjednačili. Da bi poslednji koš u poluvremenu bila trojka Ivanovića, pa je Zvezda na “veliki” odmor otišla sa plus tri 42:39.

Crvena zvezda je treću četvrtinu otvorila serijom od 8:0 i stigla do dvocifrene prednosti – 50:39. Nešto kasnije crveno-beli su nakon trojke Dobrića imali i plus 12 – 53:41.

Domaćin je nastavio u istom ritmu i došao do prednosti od plus 13. Partizan je odgovorio mini serijom i prišao na minus devet.

Zvezda je u nekoliko navrata uspevala da vrati dvocifrenu prednost, ali su crno-beli uspeli da smanje i u poslednji period ušlo se pri prednošću crveno-belih od 66:58.

Crveno-beli su poslednji period otvorili serijom 4:0 i vratili dvocifrenu razliku. Nastavljena je velika borba, crno-beli su imali spreman odgovor i držali rezultatski prikljičak. Sa dve vezane trojke Mura prišli su na šest poena zaostatka – 70:64.

Domaćin je ponovo uspeo da se odlepi i uspevao je da održava dvocifrenu prednosti i dva minuta pre kraja imao je plus 14. Crveno-beli su potom rutinski priveli meč kraju za konačnih – 90:76.

Najefikasniji u crveno-belom bio je Ivanović sa 16 poena, njega su pratili Mitrović i Dobrić sa po 14. U ekipi Partizana Panter je ubacio 15 poena, Mur 12, a Ledej 11.

Naredni duel dva rivala na programu je u nedelju od 20.00, domaćin i drugog meča je Crvena zvezda.