9. Marta 2019.

Zvezda bez većih problema slomila Zadar

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar na gostujućem parketu rezultatom 87:69 i tako pokazali da su suvereni vladari na tabeli ABA lige.

Od samog starta utakmice je Zvezda nametnula svoj tempo koji je Zadar ipak uspevao da prati uprkos nešto slabijem šutu.

Takođe, Zadar je imao malo problema sa odbranom i dozvolili su Zvezdi nešto više šuteva spolja, a ubrzo se ista stvar desila i u njihovoj odbrani.

Zvezda je iz reketa mučila Zadar, koji je svoje napade gradio preko Litla i Božića, uspeli su Zadrani i da povedu u nekoliko navrata, ali je sve to bilo kratkog daha.

Na poluvremenu, Reglend i Rivers nisu ubacili nijedan poen, a Mario Litl je bio jedini dvocifreni sa 12 poena.

U trećoj četvrtini je Zadar bio ništa više do sparing partner Crvenoj zvezdi, koja je tu deonicu dobila sa 35:17 i praktično rešila pitanje pobednika.

Poslednjih deset minuta je odigrano “čisto radi reda”, Zadar je imao 17 izgubljenih lopti, 7 skokova manje, a utakmicu je izgubio prilično ubedljivom razlikom.

Najbolji akter u redovima Zadra bio je Mario Litl, sa 22 poena, dok je na drugoj strani najviše ubacio Džo Reglend, 15 i Zvezda nije imala igrača koji se nije upisao u strelce.

Susret Zadra i Crvene zvezde mogli ste uživo da pratite na našem LIVE BLOGU.