3. Oktobra 2019.

Zvezda bez preokreta u Atini, pobjeda Panatinaikosa u prvom kolu Evrolige!

Izabranici Milana Tomića odigrali su meč s puno oscilacija, bilo je dosta grešaka i “zeleni” su zasluženo slavili.

Aktuelni šampion Srbije imao je dosta problema pod obručem, pošto je Majkl Odžo za samo osam minuta dobio pet faulova, a Gist je dugo igrao sa četiri.

Evroliga, prvo kolo:

Panatinaikos – Crvena zvezda 87:82 (14:17, 23:18, 29:18, 21:29)

dvorana: OAKA
sudije: Garsija, Mogulkoč, Vilius

PAO: Tomas 18+11, Rajs 12, Papajanis 8, Papapetru 2, Vojukas 4, Džonson 3, Braun 0, Fridet 11, Kalatis 21+7, Vili 2, Mitoglu 6, Bentil.

Crvena zvezda: D. Braun 5, Čović 0, L. Braun 3, Perperoglu 15, Davidovac 3, Lazić 0, Faje 3, Beron 15+5+6, Dobrić 6, Gist 22+7, Dženkins 8, Odžo 2.

Nikola Jovanović i Boriša Simanić nisu bili registrovani za ovu utakmicu, pa je reket crveno-belih bio prilično ranjiv, pogotovo u trećoj četvrtini u kojoj je Zvezda primila 29 poena.

Najefikasniji u poraženom sastavu bio je Džejms Gist sa 22 poena i sedam skokova, dok su Beron i Perperoglu ubacili 15.

Domaćina je predvodio Nik Kalatis sa 21 poenom i sedam asistencija, dok je Dešon Tomas ubacio 18 i imao je 11 skokova.

Šampion Srbije dobro je otvorio utakmicu, Gist je bio posebno motivisan protiv nekadašnjeg tima i posle samo osam minuta na semaforu je bilo 8:17. Međutim, ulaskom druge postave crveno-beli su izgubili ritam.

PAO je napravio seriju 12:0 i Milan Tomić morao je da zatraži tajm-aut posle nekoliko minuta u drugoj četvrtini. To je dalo rezultata, igralo se koš za koš i na poluvreme se otišlo s rezultatom 37:35 za domaćina.

21.00 Valensija – CSKA

Znalo se da će Zvezdi biti teško u drugom poluvremenu, s obzirom da je Majkl Odžo u drugoj deonici dobio peti faul, a Gist je imao tri. Da sve bude još gore, na startu trećeg kvartala nekadašnji igrač Partizana dobija četvrti faul.

To je dosta omelo crveno-bele, reket je bio prazan u dosta slučajeva i PAO je u trećoj deonici postigao čak 29 poena. U poslednju četvrtinu ušlo se s rezultatom 64:51.

Izabranici Milana Tomića pristupili su poslednjem kvartalu mnogo ozbiljnije i to je odmah dalo rezultat. Zvezda je uspela da smanji rezultat, priđe na samo -6, ali svojim greškama propustila je priliku da potpuno uhvati priključak.

Trojka Nika Kalatisa na dva minuta do kraja verovatno je i rešila utakmicu, pa je tako šampion Srbije izgubio na startu sezone.

Naredni meč igraju za sedam dana u Beogradu protiv Fenerbahčea.