27. Januara 2020.

Zverev prvi put u četvrtfinalu AO, Pavljučenkova preokrenula protiv bivše šampionke

Zverev je u četvrtom kolu nadigrao Rusa Andreja Rubljova u tri seta sa 6:4, 6:4, 6:4.

Nemac će u četvrtfinalu igrati protiv veterana Stanislasa Vavrinke, šampiona iz 2014. godine.

Zverev je odlično servirao protiv Rubljova, kojem nije dozvolio nijednu brejk šansu tokom 100 minuta igre.

S druge strane, u svakom setu je napravio po jedan brejk, u prva dva iz jedinih šansi koje je imao, dok je treći prelomio nakon četiri propuštene prilike.

Zverev i Vavrinka su u gornjem delu “kostura”, pobednik će se u polufinalu ukrstiti sa boljim iz duela u kojem će Dominik Tim igrati sa pobednikom okršaja između prvog nosioca Rafaela Nadala i jedinog domaćeg aduta Nika Kirjosa.

Ruskinja Anastasija Pavljučenkova plasirala se u četvrtfinale Australijan opena.

Pavljučenkova je posle preokreta savladala Nemicu Anđelik Kerber sa 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2.

Ruskinja je pobedom nad šampionkom iz 2016. ponovila svoje najbolje rezultate u Melburnu iz 2017. i prošle godine.

Pavljučenkova će u četvrtfinalu igrati protiv bivšeg broja 1 iz Španije Garbinje Muguruse, koja je u dva seta eliminisala devetu nositeljku Kiki Bertens.

Ruskinja je protiv Kebreb dobro servirala, posebno je bolje koristila drugi servis, ali je prelomila njena igra iz polja jer je napravila dvostruko više vinera – 71:35.