5. Novembra 2020.

Zverev pobijedio Manarina, Nadal u četvrtfinalu, preokret Vavrinke

Zverev je posle velike borbe savladao Adrijana Manarina – 7:6, 6:7, 6:4.

Meč je trajao tri sata i četiri minuta.

U prvom setu razmenili su brejkove u sedmom i osmom gemu, a Manarino je pri rezultatu 5:5 spasao jednu brejk loptu.

Zverev je propustio tri set lopte pri rezultatu 6:3 u taj-brejku, da bi tri set lopte propustio i Manarino.

Nemac je iskoristio petu set loptu i taj-brejk osvojio rezultatom 13:11.

U drugom setu je Manarino dva puta imao prednost brejka i povoljan rezultat, ali se Zverev svaki put vratio.

Manarino je neutralisao meč loptu pred kraj drugog seta, uveo ga u taj-brejk i izjednačio.

Meč je Zverev u odlučujućem setu prelomio u devetom gemu, kada je napravio brejk pri rezultatu 4:4.

Drugi teniser sveta Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale ATP Mastersa u Parizu.

Nadal je savladao Australijanca Džordana Tompsona – 6:1, 7:6.

Naredni protivnik mu je sunarodnik Pablo Karenjo Busta.

Nadal je već u prvom gemu imao brejk lopte, ali ih nije iskoristio, pa se Tompson upisao na semafor.

To je bilo sve od Australijanca, koji je nakon toga dva puta ispustio servis, a Rafa protutnjao do vođstva.

Sjajno je igrao Nadal i videli smo nekoliko spektakularnih poena.

U drugom setu je Tompson sjajno servirao i dozvolio je Rafi da osvoji samo 7 poena u njegovih prvih 5 servis gemova.

Tompson je imao set loptu pri rezultatu 6:5, ali je Nadal pogodio liniju posle razmene od preko 20 udaraca i na neverovatan način ostao u setu.

Otišlo se u taj-brejk, gde su u drugom poenu imali razmenu od 33 udarca.

Nadal je poveo 2:1, a nakon još jedne duge razmene i dobre odbrane, pravi mini-brejk i dolazi do vođstva od 3:1.

Održao je prednost i došao do pobede.

Švajcarski teniser Sten Vavrinka plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Parizu.

U poslednjem meču osmine finala trostruki Grend slem šampion sastao se sa igračem koji ima najviše pobeda ove sezone i koji je osvojio dva turnira uzastopno – Andrejem Rubljovom.

Izgubio je prvi set, ali je pobedio nakon preokreta – 1:6, 6:4, 6:3.

Posle prvog seta, u kojem je Rubljov počistio Stena, delovalo je kao da će Rus ostvariti 12. uzastopnu pobedu i lako proći u četvrtfinale.

Ipak, probudio se Vavrinka i krenuo da rešeta po terenu.

Brejkom u sedmom gemu i sa spašene dve brejk lopte u osmom gemu došao je do izjednačenja, da bi u trećem setu još više digao nivo igre.

Odmah je napravio brejk u prvom gemu, održavao ga do kraja i novim brejkom završio meč.