8. Maja 2022.

Zverev “noćna ptica”, preko Cicipasa do finala

Nemački teniser je posle 113 minuta igre savladao Stefanosa Cicipasa sa 6:4, 3:6, 6:2. Tako je Zverev došao u priliku da brani titulu koju je u španskoj prestonici osvojio prošle godine.

Ima priliku da osvoji treću titulu na ovom turniru.

Ipak, u finaču mu neće biti nimalo lako, tamo će ga čekati 19-godišnji Karlos Alkaras koji je u dva dana pobedio Rafaela Nadala i Novaka Đokovića i tako još jednom zadivio teniski svet.

Dvojica tenisera su meč počeli veoma kasno, oko 23.30 časova, jer se dnevni program i te kako odužio.

Ti ponoćni uslovi kao da su više prijali teniseru iz Hamburga koji je bolje počeo meč.

U sedmom gemu je došao do brejka iz prve brejk šanse, a to mu je uz siguran servis bilo dovoljno za vođstvo u meču, 6:4.

Gledali smo generalno kratke gemove, a Cicipas je u drugom setu uspeo da se pribere i dođe do brejka u osmom gemu za 5:3.

Iskoristio je Atinjanin prvu setu loptu u narednom gemu za 6:3 i izjednačenje u meču.

U setu odluke, Zverev je napao odmah na početku, u drugom gemu oduzeo servis protivniku i potom stigao do opipljivih 3:0.

Nije dozvolio sebi da iskomplikuje situaciju, kao u drugom setu meča sa Ožeom-Alijasimom, kada je vodio sa 4:1, pa je stigao do 4:4.

Sigurno je servirao, držao prednost brejka i na kraju stigao do novog za krajnjih 6:2.

Pobedniku Mastersa u Madridu osim 1.000 poena pripada i ček na 1.041.540 dolara.