29. Jula 2021.

Zverev impresivan, eliminisan Medvedev, Čehinja igra za zlato

Zverev je na dominantan način savladao Francuza Žeremija Šardija 6:4, 6:1 u četvrtfinalu Tokija.

Za prvi set mu je bila dovoljna prva brejk šansa u trećem gemu, u kojem je “prelomio” i drugi set.

Đoković će deveti put igrati protiv Nemca, a trenutno vodi 6-2 u međusobnim susretima.

Ove godine su se sreli dva puta, oba puta na tvrdoj podlozi kakva je i u Tokiju, a Srbin je odneo obe pobede.

I to oba puta posle preokreta – na ATP kupu u Australiji 6:7 (3), 6:2, 7:5, pa na Australijan openu 6:7 (6), 6:2, 6:4, 7:6 (6).

Đoković i Zverev će igrati u petak ne pre 9.30.

U prvom polufinalu sastaju se Rus Karen Hačanov i Španac Pablo Karenjo-Busta, od 8 časova po našem vremenu.

Jedan od pretendenata na medalju u Tokiju, drugi nosilac Danil Medvedev, eliminisan je u četvrtfinalu turnira.

Rusa je posle dva seta eliminisao Španac Pablo Karenjo-Busta sa 6:2, 7:6 (5).

Španac će u polufinalu igrati protiv drugog Rusa, 12. nosioca Karena Hačanova koji je u tri seta savladao Francuza Iga Embera.

Kraj za Medvedeva najavljen je krajem prvog seta kada je Karenjo-Busta sa dva uzastopna brejka stigao do 1-0.

Uspeo je Rus da povede u drugom 3:1, ali Španac uzvraća u osmom gemu ribrejk i odvodi set u taj-brejk.

Odmah osvaja dva poena na servis Medvedeva, koji uzvraća istom merom, ali nastavlja da gubi svoj servis.

Španac uspeva da odbrani stečenu prednost i izbacuje drugog favorita turnira.

Češka teniserka Marketa Vondrušova, boriće se u finalu turnira teniserki na Igrama u Tokiju.

Ona je u polufinalu načinilia iznenađenje, bila je bolja od Jeline Svitioline Monfis, 6:3, 6:1.

Vondrušovoj, koja je pre dve godine igrala finale na Rolan Garosu, trebalo je svega 65 minuta da ostvari veliku pobedu.

U početnom setu su na startu izmenjale brejkove, da bi 42. igračica sveta u petom i devetom gemu oduzela ponovo servise Ukrajinki i osvojila početni set sa 6:3.

Dva brejka je napravila i u drugom setu, u drugom i šestom gemu i jednostavno, nije dozvilila protivnici da se vrati u meč.

Vondrušova će se za zlato boriti sa Belindom Benčić iz Švajcarske.

Ona je u prvom polufinalu pobedila Jelenu Ribakinu iz Kazahstana, 7:6 (2), 4:6, 6:3.