21. Marta 2022.

Žota odveo Liverpul na Siti

Izabranici Jirgena Klopa su slavili na gostovanju Notingem Forestu sa 1:0 (0:0).

U polufinalu će igrati sa Mančester sitijem.

Bio je to dvoboj starih rivala, osvajača Kupa šampiona u kojoj je Liverpul bio apsolutni favorit.

Ipak, motivisani igrači Foresta pružili su jak otpor i lako je moglo da se dogodi i da naprave iznenađenje.

Liverpul je u prvom poluvremenu imao dve prilike, preko Kostasa Cimikasa u 14. i Roberta Firmina u 28. minutu, ali su za malo bili neprecizni.

Imao je i Notingem Forest za čim da žali – u 76. minutu Filip Cinkernagel je odlično šutirao, Alison je već bio savladan, ali je lopta za malo prošla kraj stative.

Liverpul je to umeo da kazni i to praktično već u narednom napadu, u 78. minutu.

Grk Cimikas našao se u ulozi asistenta, pred golom Foresta bio je Portugalac Diogo Žota koji je sa linije peterca zatresao mrežu i tako obradovao navijače “crvenih”.