29. Jula 2021.

Zorana na čelu kvalifikacija, Nina u četvrtfinalu, Kukolj eliminisan, Vasić i Mačković peti, Hrvatima zlato

Još jedan sadržajan dan nas očekuje na Olimpijskim igrama u Tokiju, gde će je danas ponovo na redu učešće velikog broja srpskih sportista.

Zorana Arunović i Jasmina Milovanović završile su prvi takmičarski dan.

Srpska reprezentativka u streljaštvu je prvi dan takmičenja završila na prvoj poziciji.

Sjajan nastup Zorane Arunović u disciplini vazdušni pištolj na 25 metara nije prošao nezapaženo.

Ona je u prvoj grupi izašla pred metu i gađala 100 krugova u prvoj rundi, 97 u drugoj i 99 u trećoj, za ukupan rezultat 296 i prvo mesto u kvalifikacijama za finale.

Jasmina Milovanović, druga srpska takmičarka, završila je kvalifikacije na 29. poziciji. Milovanovićeva je pucala 93 kruga u prvoj rundi, još bolje u drugoj 95 krugova, a u trećoj najbolji nastup i 99.

U petak od 2 časa posle ponoći po našem vremenu je na redu pucanje brzom paljbom, a osam najboljih će se plasirati u finale.

Od 02:18 imali smo prvu borbu za medalju, kada su Miloš Vasić Martin Mačković u finalu dvojca bez kormilara veslali u finalu, ali su trku završili na petom mestu i ostali bez medalje.

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković nisu osvojili medalju na Olimpijskim igrama.

Srpski dvojac bez kormilara od samog starta nije najbolje krenuo, kada su se Španci i Rumuni nekako odvojili.

Postojala je nada da će Vasić i Mačković uspeti da se pronađu među tri najbolja, ali nisu uspeli da uhvate tempo i trku završili kao petoplasirani.

Bronzana medalja im je umakla za malo više od dve sekunde.

Hrvatski duo Martin i Valent Sinković osvojio je zlatnu medalju, srebrni su bili veslači iz Rumunije Marijuš Kozmijuk i Ćiprian Tudosa, dok su na trećem mestu završili Danci Frederik Vistafel i Joakim Suton.

Srpska veslačica Jovana Arsić uspela je da se plasira u C finale na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Odličan nastup Jovane Arsić od samog starta i uspela je vrlo rano da se nađe u grupi koja se odvojila od ostatka takmičenja.

Bila je Jovana prva u većem delu trke, ali je Šveđanka prestigla na 200m pre cilja i Lovisa Klaeson je na kraju završila kao prvoplasirana.

Na drugom mestu je bila Jovana Arsić iz Srbije, a treća Maike Dikman iz Namibije.

Jovana Arsić će se boriti za plasman od 12. do 18. mesta.

Srpski džudista Aleksandar Kukolj je za 40 sekubdi pobedio Takita Takajavu sa FidžijaPotom je Kukolj izgubio u osmini finala i završio takmičenje.

U osmini finala se takmičio sa nekadašnjim svetskim prvakom Guamom Čoom.

Guam Čo je izbegao nekoliko dobrih Kukoljevih napada i onda uspeo bacanjem do povede sa 1:0, pa je Čo drugim “vazarijem” došao do pobede i eliminisao Aleksandra Kukolja.

Kraj za srpske džudiste.

Nina Radovanović, srpska bokserka plasirala se u četvrfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Nina Radovanović se takmiči u muva kategoriji do 51 kilograma i pobedila je Orvelju Havjarimanu u osmini finala.

Ona je tražila sredinu ringa i kratila distancu, zadavala udarce brzim kombinacijama u telo i glavu protivnice i prvu rundu dobila sa 10:9.

Nastavila je Radovanovićeva u istom ritmu i umalo bacila u nokdaun protivnicu pa je Havjarimana osetila da je na pragu poraza i krenula još agresivnije, ali je bilo jasno da je Nina i ovu rundu dobila.

Nije se srpska bokserka mnogo zaletala u trećoj rundi, znala je da ima pobedu u svojim rukama i pametno je odradila poslednjih tri minuta meča. Kretala se sjajno, pokazala da je fizički spremnija i potpuno zasluženo se plasirala u četvrtinu finala Olimpijskih igara.

Sudije su jednoglasnom odlukom rekle da je Nina Radovanović sa 5-0 pobedila. Sorentino i Huang će odlučiti ko će biti njen protivnik u nedelju prvog avgusta.

Srpske odbojkašice igraju protiv Kenije u drugom kolu, a onda na teren izlazi Novak Đoković.

Oko 09:30, najbolji teniser sveta igraće u četvrtfinalu protiv domaćeg tenisera Keija Nišikorija.

Novak će ponovo na teren oko 12:30, kada će u mešovitom dublu sa Ninom Stojanović igrati u četvrtfinalu protiv nemačke kombinacije Zigmund/Kravic.