28. Jula 2021.

Zlatom “zaliječila” ranu iz Rija, Ledecki dominantno do zlata, britanskoj štafeti zlato poslije 113 godina

Van Vlejten je pobedila rezultatom 30:13,49 minuta.

Holanđanka je tako zalečila rane od pre pet godina kada je na Igrama u Rio de Žaneiru doživela težak pad.

Švajcarkinja Marlen Rojser osvojila je srebro sa 56,47 sekundi zaostatka za pobednicom.

Holandska takmičarka Ana van der Bregen osvojila je bronzu sa 1:01,63 minuta zaostatka za pobednicom.

Američka plivačica Kejti Ledecki osvojila je zlatnu medalju u trci na 1.500 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Ledecki je ubedljivo pobedila rezultatom 15:37,34 minuta i osvojila prvo zlato u Tokiju.

Ovo je Amerikanki šesta zlatna medalja na Igrama u karijeri, a ima i dva srebra.

Srebrnu medalju osvojila je Amerikanka Erika Saliven sa 4,07 sekundi zaostatka za sunarodnicom.

Nemačka plivačica Sara Keler osvojila je bronzu sa 5,57 sekundi zaostatka.

Britanski plivači osvojili su zlatnu medalju u štafeti 4 x 200 metara slobodnim stilom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Britanci su pobedili rezultatom 6:58,58, što je novi evropski rekord i samo tri stotinke sporije od svetskog rekorda.

Tom Din, Džejms Gaj, Metju Ričards i Dankan Skot doneli su Britaniji zlato posle 113 godina u ovoj disciplini.

Srebrnu medalju osvojili su ruski plivači Martin Maljutin, Ivan Girjov, Evgenij Rilov i Mihail Dovgaljuk sa 3,23 sekunde zaostatka.

Australijski tim osvojio je bronzu sa 3,26 sekundi zaostatka, a plivali su Aleksandar Grejem, Kajl Čalmers, Zek Inserti i Tomas Nil.

Selekcija SAD zauzela je četvrto mesto sa 3,85 sekundi zaostatka za pobednicima.

Mađar Krištof Milak osvojio je zlatnu medalju na 200 metara delfin stilom.

Milak je isplivao novi olimpijski rekord sa 53,48 sekundi čime je nadmašio Majkla Felpsa.

Srebro je osvojio Japanac TOmoru Honda, a bronzu Italijan Federiko Burdiso.

Bez medalja su ostali bronzani i zlatni iz Rio de Žaneira, Mađar Tamaš Kendereši i Južnoafrikanac Čad le Klo.

A drugo zlato u Tokiju osvojila je Australijanka Arijrn Titmus.

Ona je novim olimpijskim rekordom 1.53,50 skinula sa trona Amerikanku Keti Ledecki, koja je bila tek peta.

Srebro je osvojila Siobhan Bernadet Hjui iz Hong Konga, a bronzu Kanađanka Peni Oleksjak.

Oleksjak je obom bronzom postala najtrofejnija kanadska olimpijka svih vremena sa šest medalja.

Ima još dve brone, dva srebra i jedno zlato.

Španac Pablo Karenjo Busta i Rus Danil Medvedev plasirali su se u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Španac je u prvom meču osmine finala nadigrao Nemca Dominika Kepfera 7:6 (7), 6:3.

Medvedev je u tri seta savladao Italijana Fabija Fonjinija sa 6:2, 3:6, 6:2.

Rus je imao problema zbog visoke temperature u Tokiju, pa je čak upitao i sudiju ko će preuzeti odgovornost ako umre na terenu.

Njihov meč je počeo u 11 ujutru po lokalnom vremenu, pa su igrali na temperaturi od preko 30 stepeni Celzijusa.

U ženskoj konkurenciji, do polufinala je stigla ukrajinska teniserka Elina Svitolina.

Nova gospođa Monfis je pobedila 61. teniserku sveta Kamilu Đorđi posle dva seta, 6:4, 6:4.

Šesta teniserka sveta pobedila je posle sat i 32 minuta. Ona je četiri puta oduzela servis Italijanki, koja je napravila dva brejka.

Svitolina će u polufinalu igrati protiv Čehinje Markete Vondroušove kojoj je Španjolka Paula Badosa predala meč posle prvog seta (6:3).