26. Jula 2021.

Zlato za ruske gimnastičare, prva zlatna medalja za Hrvatsku, Vekić eliminisala Sabalenku

Rusija je osvojila prvo mesto ispred Japana i Kine posle velike drame.

Rusija je osvojila 262.500 bodova, Japanci 262.397, a Kina je do bronze došla sa 261.894 bodova. Moglo je skupo da košta izlaženje sa partera ruske gimnastičare, ali su u poslednjoj seriji stigli do prednosti. Pre toga su Japanci već viđeni kao novi olimpijski šampioni.

Hrvatska sportistkinja Matea Jelić osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Matea je osvojila zlato u tekvondou, u kategoriji do 67 kilograma.

U finalu je pobedila Britanku Lauru Vilijams 25:21.

Evropska šampionka je napravila najveći uspeh u tekvondou u istoriji Hrvatske.

Do sada su imali tri bronze i srebro u ovom sportu.

Hrvatski tekvondista Toni Kanaet osvojio je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju u kategoriji do 80kg.

U borbi za odličje Kanaet je svladao Uzbekistanca Nikitu Rafaloviča sa 24-18.

Nakon izjednačene prve runde koja se završila rezultatom 6-6, Kanaet je u drugoj stekao prednost od 15-8. Rafalovič je s dva udarca rukom početkom treće runde smanjio na 15-10, a kada je Uzbekistanac krenuo na sve ili ništa Kanaet ga je kaznio s dva udarca u telo i jednim u glavu kojima je osigurao pobedu.

Kanaet je u prvom delu takmičenja svladao Španca Raula Martinesa Garsiju sa 21-15, da bi u četvrtfinalu izgubio od kasnijeg finaliste Rusa Maksima Hramčova prekidom nakon druge runde.

Prolaskom Hramčova do finala Kanaet je dobio priliku da se bori za broncu kroz repasaž. Prvo je svladao predstavnika Burkine prekidom početkom treće runde zbog prevelike razlike u bodovima. U trenutku prekida bilo je 30-10 za Kanaeta.

Hrvatska teniserka Dona Vekić plasirala se danas u osminu finala Olimpijskih igara u Tokiju.

Pobedila je treću igračicu sveta, Beloruskinju Arinu Sabalenku sa 6:4, 3:6, 7:6.

Vekićeva će se za plasman u četvrtfinala Igara boriti sa Kazahstankom Elenom Ribakinom koja je ranije danas bila bolja od Šveđanke Rebeke Peterson.

Ukrajinka Elina Svitolina je u drugom kolu olimpijskog turnira slavila protiv Australijanke Ajle Tomljanović sa 4:6, 6:3, 6:4.

Ona će u osmini finala igrati protiv Grkinje Marije Sakari koja je ranije danas eliminisala srpsku teniserku Ninu Stojanović.