3. Augusta 2021.

Zlato za 16-godišnju Guan, Simon Bajls treća na gredi, Francuzi eliminisali Italiju

Kineska gimnastičarka Čenčen Guan (16) osvojila je zlatnu medalju u gimnastici na Olimpijskim igrama u Tokiju sa ocenom 14,633 na gredi.

Srebro je otišlo u naručje još jednoj kineskoj takmičarki, Đijing Tang i tako je Kina još jednom pokazala svoju dominaciju.

Amerikanka Simon Bajls je osvojila bronzanu medalju, što joj je druga bronza na Igrama, posle Rija 2016..

Bajls se zbog psihičkih problema prethodno povukla iz finala u višeboju, preskoku, dvovisinskom razboju i parteru.

Jedna od najboljih gimnastičarki svih vremena sada ima sedam olimpijskih medalja, četiri zlatne, srebrnu i dve bronzane.

Osvajačica tri medalje na ovogodišnjim Igrama, Amerikanka Sanisa Li, u takmičenju na gredi završila je na petom mestu.

Kineski gimnastičar Đingjuen Zou osvojio je zlatnu medalju na paralelnom razboju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Nakon ekipne bronze koju je osvojio prošlog ponedeljka, Zou je do zlata stigao rezultatom 16.233 poena.

Zou je Kini doneo već 31. zlato u Tokiju, imaju devet više od Amerikanaca sa kojim su izjednačeni po ukupnom broju medalja – 66.

Drugo mesto rezultatom 15.700 pripalo je nemačkom gimnastičaru Lukasu Dauzeru.

Ferhat Arikan ostvario je rezultat 15.633 i bronzom Turskoj doneo prvu medalju u gimnastici na Olimpijskim igrama.

Sjajan rezultat za Nemice.

Ženska biciklistička ekipa Nemačke osvojila je danas zlatnu medalju u poteri, novim svetskim rekordom na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Nemačka ekipa ostvarila je rezultat od 4:04,242 minuta, što je ujedno i novi olimpijski rekord.

Srebrnu medalju osvojila je britanska ekipa sa 4:10,607 minuta.

U duelu za bronzanu medalju trijufmovala je ekipa SAD, ispred Kanade, rezultatom 4:08,040.

Košarkaši Francuske pobedili su Italiju rezultatom 84:75 na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Gledali smo veoma interesantnu utakmicu u četvrtfinalu košarkaškog turnira u Tokiju, a glavni akteri su Italijani i Francuzi.

Posle velike drame i bitke za svaki posed, Francuzi su slavili sa 84:75 i plasirali se u polufinale Olimpijskih igara gde će igrati protiv selekcije Slovenije.

Evan Furnije je još jednom bio heroj Francuske, baš kao u duelu sa Amerikancima, a danas je meč završio sa 23 postignuta poena, dok je 22 upisao Rudi Gober uz 9 skokova, a 15 poena je imao Nik Batum.

Na drugoj strani je odlično odigrao Simone Fontekio i predvodio Italijane sa 23 poena, 21 je dodao Danilo Galinari i 10 skokova, a 15 je postigao Ahile Polonara.

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Bilo je veoma napeto na vratilu u Tokiju, a na kraju je japanski takmičar Daiki Hašimoto sa 15.066 osvojio zlatnu medalju.

Tin Srbić je sa 14.900 jedno vreme bio takmičar sa najboljim rezultatom, ali na kraju je osvojio srebrnu medalju iza fenomenalnog Japanca.

Bronzana medalja je otišla u ruke Rusu Nikiti Nagornom sa učinkom 14,533.

Holanđanin Bart Durlo je u poslednjem pokušaju mogao sve da pokvari, ali je na kraj pao i ostao bez medalje, a mogao je i do zlata.

Ženska vaterpolo reprezentacija SAD plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju, pošto je u četvrtfinalu pobedila Kanadu sa 16:5 (7:1, 4:2, 0:0, 5:2).

Najefikasnije u pobedničkom timu sa po tri gola bile su Margaret Stefens, Mekenzi Fišer i Elis Vilijams.

U ekipi Kanade najefikasnija je bila Šej la Roš sa dva gola.

Selekcija SAD će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Australije i Rusije.

Španija je u polufinalu pobedom protiv Kine 11:7 (5:2, 4:3, 2:1, 0:1).