27. Jula 2021.

Zlato, srebro i bronza za Švajcarsku u istoj disciplini, Amerikanka i Brazilac prvi olimpijski šampioni u surfovanju

Ona je stazu savladala za 1:15:46 i slavila ispred sunarodnica Sine Frej i Linde Indergand.

Njih dve su pokušale da sustignu Nef, ali nisu imale šanse, pa su se medjusobno borile za srebro i bronzu.

Frej je na kraju osvojila srebro sa minut i 11 sekundi zaostatka za pobednicom, dok je Indergand osvojila bronzu s vremenom 1:17:05.

Amerikanka Karisa Mur i Brazilac Italo Fereira ušli su u istoriju kao prvi olimpijski šampioni u surfovanju pošto su trijumfovali na Igrama u Tokiju.

Mur je u finalu pobedila Bjanku Buitendag iz Južne Afrike, dok je Fereira bio bolji od Japanca Kanoe Igarašija.

Bronzanu medalju u ženskoj konkurenciji osvojila je Amuro Tuzuki iz Japana, a u muškoj Australijanac Oven Rajt.