3. Marta 2019.

Zlatan za pobedu LA Galaksija, Bekam dobio statuu pred stadionom

Njegov LA Galaksi je kao domaćin u susretu prvog kola pobedio Čikago Fajer (2:1), koji sa klupe vodi Veljko Paunović i za koji su nastupili Aleksandar Katai i Bastijan Švajnštajger.

Nemac je odigrao svih 90 minuta, dok je Katai bio na terenu do 68. minuta, a Ibrahimović je pobedonosni gol postigao deset minuta pre kraja.

Danijel Steres je u 20. minutu doneo prednost LA Galaksiju, da bi gosti iz Čikaga izjednačili početkom drugog poluvremena, tačnije u 49. minutu i to preko Si Džej Saponga.

Konačno, u 80. minutu Kris Pontijus je šutirao i pogodio prečku, na odbijenu loptu je natrčao Ibrahimović i udarcem glavom je smestio u mrežu gostujuće ekipe.

Photo by Meg Oliphant/Getty Images

Inače, uoči susreta, bila je velika svečanost. Bivši igrač LA Galaksija, Dejvid Bekam, dobio je svoju statuu ispred stadiona. On i supruga Viktorija bili su na otkrivanju statue, da bi posle posmatrali utakmicu iz VIP lože.

Moja vezanost za ovu ligu i zemlju prevazilazila je ono što je bilo na terenu. Uvek mi je bila želja da ovde dam svoj pečat i pomognem da ova liga napreduje. Mislim da smo imali uspeha, ali pred nama je još dug put. Ipak, postigli smo mnogo u proteklih deset godina“, izjavio je Bekam.