22. Novembra 2022.

Zenit poslije preokreta savladao Zvezdu u Sankt Peterburgu

Odigrala je Crvena zvezda vrlo dobar meč protiv lidera ruske Premijer lige Zenita, ali je na kraju ipak poražena. Šef struke Miloš Milojević je duel počeo u kombinovanom sastavu, nekoliko igrača je ranije dobilo odmor, a neki su i na Mondijalu u Kataru (Borjan, Bukari, Mitrović, Eraković).

Meč protiv Zenita počeli su: Vasiljević, Gobeljić, Pankov, Milunović, Srnić, Mijailović, Krstičić, Katai, Ibrahim, Prucev, Ben. Tokom meča Milojević je načinio još nekoliko izmena, a šansu je dobio i debitant Lazar Nikolić, kao i nekoliko perspektivnih momaka iz Grafičara, među kojima i Mituljikić.

Bili su crveno-beli bolji u prilično prijateljskoj atmosferi u drugom po veličini ruskom gradu. I to su iskoristili za vođstvo, posle centaršuta Bena u 30. minutu Mustafa je u 23. minutu glavom smestio loptu u mrežu Zenita – 0:1.

Ipak, u nastavku preokret, i to prilično lako. Prethodno je Kasijera pogodio stativu, a u 56. minutu Čistjakov je sa osam metara glavom zahvatio loptu, koja je stigla samo do prečke. Ali, bila je to samo najava golova ruskog tima.

Milojević je tada na teren poslao debitanta Nikolića i mladog Mituljikića, koji je posle samo nekoliko minuta na terenu skrivio jedanaesterac. Mladog igrača Grafičara pogodila je lopta u ruku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Sutormin u 61. minutu.

Imala je Zvezda šansu samo minut kasnije, ali je golman Zenita lako odbranio udarac Kataija sa 17 metara. U 67. minutu preokret domaćina, lopta je posle udarca Malkoma pogodila jednog igrača Zvezde, na pet metara od gola dočekao je Erohin, Milunović nije uspeo da postavi ofsajd zamku, a Rus je lako savladao inače odličnog Vasiljevića – 2:1.

Već u 74. minutu Zenit je otklonio sve dileme oko pobednika. Bila je to brza i efikasna kontra domaćina, koja je krenula gotovo iz njihovog šesnaesterca, a Mantuan je lako umakao razređenoj i nepostavljenoj Zvezdininoj odbrani i potom lako savladao Vasiljevića – 3:1.