24. Novembra 2021.

Završeno 5.kolo grupne faze Lige šampiona

Fudbaleri Sportinga savladali su Borusiju Dortmund 3:1 (2:0), u meču petog kola grupne faze Lige šampiona.

Sporting je ovom pobedom obezbedio plasman u nokaut fazu Lige šampiona, sa drugog mesta iz grupe.

Milioneri iz Dortmunda će evropsku sezonu nastaviti u Ligi Evrope, gde idu kao treći iz grupe C.

Fudbaleri Liverpula savladali su Porto 2:0 (0:0), u meču petog kola grupne faze Lige Evrope.

Liverpul je rutinski savladao portugalsku ekipu na svom terenu i imaju svih pet pobeda u Ligi šampiona.

Golove su postizali Tijago Alkantara u 52. minutu i Salah u 70. minutu.

Milan je u Madridu savladao Atletiko 1:0 (0:0).

Bila je to jedna veoma nezanimljiva utakmica, gde se kao prva velika šansa može istaći momenat iz 75. minuta, kada je Tatarušanu odbranio sjajan udarac De Pola.

Milan je bio agresivniji, više je hteo na Vandi Metropolitano, konstantno je napadao i to im se isplatilo u 87. minutu.

Gol za pobedu postigao je Mesijas.

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su Pari Sen Žermen na “Etihadu” i pobedom rezultatom 2:1 (0:0) obezbedili prvo mesto u grupi A Lige šampiona.

Dobra stvar za oba tima je što su obezbedili plasman u osminu finala, pošto je Lajpcig u gostima savladao Klub Briž rezultatom 5:0 (4:0).

Tako “građani” kolo pre kraja imaju 12 bodova, francuski velikan osam, a nemački i belgijski tim po četiri.

Tim Pepa Gvardiole je zasluženo dobio derbi 5. runde, jer je u potpunosti dominirao i u prvom poluvremenu kada nije bilo golova, ali i u drugom u kom je gubio, ali uspeo da preokrene rezultat.

U drugoj utakmici iste grupe Lajpcig je deklasirao Klub Briž rezultatom 5:0 (4:0).

Pomalo iznenađujuće, “bikovi” su tako stigli tek do četvrtog boda, koliko ima i belgijski tim koji je dobio njihov prvi susret u Nemačkoj rezultatom 2:1.

Ali, sada Lajpcig ima bolji međusobni skor i to mu donosi prednost u borbi za prelazak u Ligu Evrope, uoči poslednjeg kola kada će dočekati Mančester siti, a Briž gostovati u Parizu.