22. Februara 2021.

Zatišje, pa bura u Bergamu – Atalanta opet tukla Napoli

Atalanta se izjednačila sa Romom na 3. mestu sa 43 osvojena boda, ali “vučica” kasnije večeras igra protiv Beneventa.

Napoli je ostao na 7. mestu sa tri boda manje i utakmicom manje.

U prvom poluvremenu videli smo pravo zatišje pred buru u nastavku, a jedino vredno pomena bilo je isključenje nervoznog Đan Pjera Gasperinija na klupi.

Goleadu u drugom poluvremenu otvorio je Duvan Zapata posle sedam minuta igre u nastavku.

Brzo je Napoli odgovorio preko Pjotra Zjelinskog u 58. minutu, ali tada domaći tim “dodaje gas”.

Već u 64. minutu je Robin Gosens vratio prednost “boginji”, a Luis Murijel je duplirao u 71. minutu.

Potom je Gosens u 76. postigao autogol, ali je samo tri minuta kasnije Kristijan Romero vratio dva gola razlike Atalanti i postavio konačnih 4:2.

Tim iz Bergama je tako drugi put u razmaku od 11 dana savladao Napoli na svom stadionu, posle Kup meča odigranog 10. februara kada je bilo 3:1.