20. Februara 2020.

Zamalo iznenađenje: Gruzija “preživjela” Švajcarsku

Domaći su do trijumfa stigli teže nego što se očekivalo, posle dodatnih pet minuta.

Švajcarci su imali vođstvo na početku produžetka, ali su Gruzini dobro finiširali taj period i na kraju ostvarili prvu pobedu u grupi u kojoj se nalaze još reprezentacije Srbije i Finske.

Gosti su loše odigrali prvo poluvreme, imali zaostatak od čak -21, ali su se u nastavku probudili.

Švajcarska je u drugom poluvremenu odigrala sjajno uspevši da nadoknadi taj minus. Gosti su treći period dobili 24:16, a poslednji 26:21.

Zanimljivo, poslednjih pet poena uspeli su da postignu poslednjih 50 sekundi. Gruzija je imala +5 (79:74) i nije uspela da završi utakmicu.

Kovač je trojkom smanjio na -2, a Koture je na 0.1 do kraja pogodio za izjednačenje (79:79) i ušlo se u produžetak.

U njemu su se, kao što je rečeno, domaći igrači bolje snašli i na kraju slavili sa 96:88.