2. Novembra 2019.

Žalgiris bacio Fener na dno Evrolige, prvi poraz Barselone, pobjede Reala i Baskonije, poraz Olimpijakosa

Fenerbahče je, iako u lošoj formi, bio favorit pred meč sa Žalgirisom u kom su se ipak poprilično mučili i na kraju bili poraženi.

Posle vrlo ujednačene prve četvrtine u kojoj su obe ekipe postigle po 17 poena, izabranici Željka Obradovića su pojačali tempo i odigrali veoma kvalitetnu drugu deonicu.

Slukas, Veseli, de Kolo i “aptaun Mamba” su “rešetali” obruč Žalgirisa i u drugih pet minuta uspeli da pomognu Feneru da se odlepi i da pred odlazak u svlačionice steknu prednosti 40:33.

Turski tim je u trećoj četvrtini nastavio sa istim receptom, ali Zek Ledaj se nije predavao i uz pomoć Jankunasa održao Žalgiris na korak od Fenerbahčea. Igrao je Fener sve bolje i bolje i u poslednji minut ušao sa prednošću 76:69.

Ko bi rekao da će to biti poslednji Fenerovi poeni na utakmici? Žalgiris od tog momenta pravi seriju 10:0 i faktički “otima” pobedu iz ruku Fenerbahčea, koji je ipak mogao do poena u poslednjim sekundama, ali je Jan Veseli promašio zicer, a sudije su smatrale da je odbrana odigrana čisto.

Nando de Kolo je postigao 29 poena i bio apsolutni lider na meču, Slukas je dodao 13, 12 Vilijams, dok je Veseli imao 8 poena i 6 skokova, Lovernj 2, a Kalinić samo 1 poen.

Grigonis je sa 19 poena bio najefikasniji u redovima Žalgirisa, sa 16 ga je pratio Zek Ledej, a Džok Lendejl je utakmicu okončao sa 8 postignutih poena.

Fenerbahče je sada na dnu tabele u Evroligi sa samo jednom pobedom i pet poraza, skor kakav ima i Valensija.

Košarkaši Olimpije Milana rezultatom 83:70 pobedili su Barselonu u “Mediolanum Forumu” u 6. kolu Evrolige.

Posle šest kola u Evroligi neporaženih timova više nema, kao ni timova bez pobede zahvaljujući Valensijinom trijumfu nad Asvelom.

Barselona je na ovom gostovanju igrala veoma dobro na početku i povela sa 7:0 zahvaljujući Dejvisu, Higinsu i Hangi, kada se Micov aktivirao Armani je prišao na samo 2 poena, da bi Abrines trojkom “svirao” kraj na 20:15 u korist Barse.

Gosti su jednostavno bili bolji protivnik i u drugom desetominutnom periodu, lako su odbijali nalete Šelvina Meka, Nemanje Nedovića i ostalih opasnih igrača Olimpije i na “veliki odmor” otišli sa prednošću 37:30.

Armani jeste zaigrao za nijansu bolje u trećoj deonici i na krilima Luisa Skole posle 4 minuta košarke uspeli i da povedu, ali su Kjurik i Mirotić vratili Barsi ranije stečenu prednost.

Koliko su izabranici Etorea Mesine bili željni pobede govori podatak da su u poslednjem desetominutnom periodu ubacili 31 poen, a Barsi dozvolili samo 12 i to je nešto zbog čega je Svetislav Pešić bio veoma ljut.

Serhio “Ćaćo” Rodriges sa 17 i Vladimir Micov sa 16 poena predvodili su pobednički sastav, dok su se u redovima poraženog tima izdvojili Brendon Dejvis sa 15 i Nikola Mirotić sa 13 postignutih poena.

Košarkaši Makabija ubedljivo su pobedili Olimpijakos u Atini rezultatom 90:65 u 6. kolu Evrolige.

Makabi je do četvrte uzastopne pobede stigao tako što je dominirao u sve četiri četvrtine, pa se radovao bivši trener Olimpijakosa Janis Sfairopulos.

Olimpijakos se dosta muči ove sezone, pogotovo otkako ih je zbog bolesti napustio Dejvid Blat pa tim iz dvorane “Mira i prijateljstva” ima isti skor kao Zenit i Crvena zvezda.

Tajler Dorsi i Skoti Vilbekin su ponovo igrali sjajnu košarku i meč završili sa po 19 postignutih poena, dok je Nejt Volters imao 10, a Omri Kaspi 9. U redovima Olimpijakosa je Jorgos Printezis imao 16, a Brendon Pol 12 poena.

Iako je Olimpijakos utakmicu počeo serijom 9:2 uspeli su da izgube prvu četvrtinu sa 24:21, pa je Makabi na krilima tih dobrih minuta uspeli da stignu i do dvocifrene prednosti koju su držali tokom cele druge deonice.

U trećoj su se gosti već odlepili i bilo je jasno da će odneti pobedu u Izrael, samo je bilo pitanje sa kolikom razlikom, što se i rešilo tokom poslednjeg desetominutnog perioda.

Baskonija je ubedjlivo savladala Bajern rezultatom 93:60, dok je Real bio bolji od berlinske Albe sa 85:71 u 6. kolu Evrolige.

Utakmicama u Španiji završeno je 6. kolo košarkaške Evrolige – elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Dva domaća tima ostvarila su ubedljive pobede nad svojim protivnicima iz Nemačke, pa sada imaju skor od 3 pobede i 3 poraza, koliko ima i Bajern, dok se Alba pridružila Valensiji i Feneru sa 1-5 skorom.

Baskonija je prvu četvrtinu dobila rezultatom 29:10 i već je tada bilo kristalno jasno ko će biti pobednik duela, a Bavarcima nije pomogla ni odlična partija Grega Monroa, koji je meč završio sa 18 poena, 3 skoka i 1 asistencijom.

Međutim, to nije bilo sve od njega. Po okončanju utakmice došlo je do fizičkog sukoba između Grega Monroa i Tornikea Šengelije (najefikasniji u redovima Baskonije, meč završio sa 19 poena), ali su sve čarke brzo bile ugušene.

Real je pred poslednji evroligaški meč i gostovanje u Beogradu lako pobedio Albu, a najzaslužniji za trijumf bio je Valter Tavares sa 11 poena i osam skokova, dok su po 12 postigli Serhio Lulj, Usman Garuba i Entoni Rendolf.

Albu je predvodio Martin Hermanson sa 13 poena, dok su po 10 dodali Johanes Timan, Pejton Siva i Makaji Mejson..