17. Decembra 2019.

Zaha majstorijom spriječio poraz Palasa

Gosti su boljom igrom verovatno zaslužili ceo plen sa ovog gostovanja, ali takav epilog sprečio je Vilfred Zaha, prelepim pogotkom.

Izabranici Grema Potera bili su znatno bolji rival, pre svega u prvom delu igre, kada domaćima nisu dozvolili niti jedan udarac ka svom golu.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta propustio je Martin Montoja, čiji je šut zaustavio Guaita. Tom prilikom, pri udarcu, desni bek gostiju je bio sapleten, gledao se čak i VAR, ali sudija Poson nije odlučio da dosudi jedanesterac.

Do zasluženog vođstva Brajton je došao u 54. minutu kada je dodavanje Grosa iskoristio Nil Mope i sa desetak metara loptu lansirao u gornji levi ugao gola domaćih. Taj gol pogledajte OVDE.

Isti igrač je samo pet minuta kasnije mogao da duplira prednost. Međutim, u 76. minutu stiže kazna preko Vilfreda Zahe, koji je solo akcijom, a zatim i snažnim udarcem doneo izjednačenje svojoj ekipi i postavio konačnih – 1:1. Taj gol pogledajte OVDE.

Čitav meč, kao kapiten, za domaće je odigrao Luka Milivojević.

U narednom kolu Brajton dočekuje Šefild junajted, dok će Kristal Palas gostovati Njukaslu.