11. Oktobra 2021.

Vučević dvocifren u pobjedi Bulsa, dominacija Finiksa, Milvoki razbio Oklahomu

Sansi su još jednom lako pobedili Lejkerse, a ovoga puta je to bilo u Stejpls Centru u Los Anđelesu.

Već posle prve četvrtine su gosti iz Arizone imali dvocifrenu prednost, a Lejkersi su do poluvremena to malo ublažili kada je na semaforu stajalo 51:44.

U trećoj četvrtini su Sansi “pregazili” Lejkerse sa 37:20 i četvrti period odradili rutinski za ubedljiv trijumf rezultatom 123:94.

Najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 19 poena, dok je Karmelo Entoni postigao 17. Na drugoj strani, 15 poena je imao Kris Pol, 13 Lendri Šemet i 12 Džaval Megi.

Čikago Bulsi su u jednoj dramatičnoj utakmici pobedili Klivlend Kavalirse rezultatom 102:101. Tokom čitavog meča je bilo napeto, igralo se koš za koš i u poslednji minut se ušlo sa 99:95 u korist Kavsa nakon trojke Pangosa i bacanja Fola.

Potom bivši igrač Njujork Niksa Demijan Dotson pogađa šut za tri poena i smanjuje na 99:98, pa Dosunmu vezuje dva odlična prodora i Bulsi stižu do 102:99, da bi Tako Fol postavio konačnih 102:101 za Čikago Bulse.

Nikola Vučević je odigrao dobar meč i ubacio 10 poena uz 9 skokova, a 10 poena je imao i Lonzo Bol kao i Derik Džons, 13 je imao Lavin, 14 Džonson uz 11 skokova i 23 poena je postigao Demar Derozan.

Na drugoj strani, 18 poena Laurija Markanena, 15 je imao Mobli uz 10 skokova, a 12 Džeret Alen dok je 11 poena ubacio Čedi Osman.

San Antonio Sparsi su posle drame bili bolji od Orlando Medžika sa 101:100.

Sparsi su tokom čitave utakmice bili dominantni i posle prve četvrtine već imali dvocifrenu prednost, kada je na semaforu pisalo 28:17, da bi na poluvremenu vodili sa 49:40.

U trećem kvartalu je prednost dodatno porasla na 81:64 i očekivali smo laganu pobedu izabranika Grega Popoviča, da bi potom Orlando u poslednjoj deonici ubacio čak 36 poena i na 2 minuta pre kraja preko Vendela Kartera izjednačio na 98:98.

Ipak, Sparsi su bili staloženiji i sa 101:100 odneli pobedu, a najviše poena ubacio je Terens Ros 20, 16 je imao Bamba uz 10 skokova, 14 Karter i 12 Hempton, dok su u Sparsima istaknuti bili Marej sa 18 i Voker sa 16, odnosno Džonson sa 12 poena.

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera poraženi su od Milvoki Baksa rezultatom 130:110 u predsezonskoj utakmici.

NBA šampion Milvoki Baksi su bez ikakvih problema porazili Oklahomu, a njihov najbolji igrač Janis Adetokumbo propustio je utakmicu.

Što se tiče srpskog košarkaša Alekseja Pokuševskog, on je za 18 minuta na parketu imao samo 2 poena i 1 asistenciju uz šut iz igre 1 od 6, 17%.

Što se same utakmice tiče, dovoljno je pogledati prvu četvrtinu u kojoj su Baksi ubacili neverovatnih 48 poena i stekli 16 poena prednosti, a na poluvremenu su već imali ogromnih 81:54.

Bilo je jasno da će Oklahoma doživeti ubedljiv poraz i do kraja su samo odradili posao i slavili konačnim rezultatom 130:110.

Najefikasniji je bio Lugenc Dort iz Oklahome sa 19 poena, Taj Džerom je dodao 13 poena, a Šej Gildžes Aleksander 12, dok su u redovima Baksa najistaknutiji bili Nvora sa 15 poena, odnosno Midlton i Brajant sa po 14, a Grejson Alen je imao 13 poena.